Syn

Nominacja w plebiscycie 2016
Philipp Meyer powieść historyczna 608 str.
The Son
Data 1. wydania:
2013-05-28
Jędrzej Polak
Czwarta Strona
powieść historyczna
Amerykanie Dziki Zachód Indianie niebezpieczeństwo odmiana losu powieść amerykańska relacje rodzinne saga USA uczucie walka o przetrwanie wspomnienia XIX w. życie codzienne

The Son
Jędrzej Polak
Czwarta Strona
powieść historyczna

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Teksas na trzy sposoby

19 Link do recenzji

Doskonała pozycja. Myślałem że nigdy nie sięgnę po western, a tu proszę. Czytałem jak za młodych lat Karola Maya.

Świetna, pomimo grubości:)

Cóż to była za podróż? Książka warta każdej chwili z nią spędzonej. Takich dzieł się nie zapomina. Polecam ją wszystkim swoim znajomym. Kilku już przekonałem. Nie żałowali

Dobra pozycja, ale szału nie ma. Z trzech opowiedzianych historii tylko jedna była ciekawa...

Kiedyś fascynowały mnie westerny, pociągał dziki zachód. Właśnie dlatego sięgnęłam po tę książkę. Ciekawe opisy, ciekawe postacie. Generalnie całkiem fajna książka :)

Genialna, wielowymiarowa i wymagająca lektura. Teksas, XIX wiek, na ranczo rodziny McCulloughów napada plemię Komanczów. Plądrują, mordują, gwałcą. Biorą odwet za traktowanie Indian jak gorszych, jak odmieńców. Trzynastoletni Ellie, obecny podczas masakry zostaje wzięty do niewoli. I tak rozpoczyna się jego tułaczka, walka o przetrwanie. Wspaniała powieść, dziki,...

"Syn" to świetna powieść opowiedziana przez trzy pokolenia rodu McCulloughów. Jej akcja toczy się w Teksasie od połowy 19 wieku do lat 80 dwudziestego wieku. W losy naszych bohaterów wprowadzają nas Eli senior rodu, wychowany przez Indian bogaty ranczer. Kolejnymi narratorami są jego syn Peter oraz prawnuczka Jeanne. Dzięki nim poznajemy nie tylko losy rodziny, ale przede...

Oj, długo męczyłam tego "Syna". Nie dlatego, że czytało się go źle (choć łatwo też nie), ale ciągle z jakiegoś powodu musiałam przerywać lekturę. Może więc moja ostateczna ocena byłaby wyższa, gdybym jednak czytała go jednym ciągiem.
Już na samym początku wpadłam w pułapkę, czytając opis i kilka recenzji. Po pierwsze nazwanie "Syna" sagą rodzinną może wprowadzić w błąd. Nie...

To taka książka, którą z jednej strony chce się jak najszybciej przeczytać, a z drugiej jak najdłużej obcować z treścią. Wciąga od pierwszej strony, mimo że historia nie jest bardzo skomplikowana. Dla mnie mocną stroną tej powieści jest narracja. Rytm opowiadania. Dawno nie czytałem tak fajnej fabuły.

Książkę należy przeczytać. Jestem pod głębokim wrażeniem.

Dyskusje

1 689