Gra

Mira
2014-01-01
1992-01-01
Pamela Haska

Jeśli człekowi nie przeszkadza brak jakiejkolwiek logiki, chaos i zaburzone ramy czasowe, to się ucieszy z tej książki

Spodziewałam się po tej książce trzymającej w napięciu intrygi, bo przecież główna bohaterka przygotowywała swoją zemstę przez 11 lat. Tymczasem pierwsze stron bardzo mnie wynudziły, bo były bardzo przewidywalne. Dalsza część to opis pochodzenia Pepper oraz tego, co się właściwie wydarzyło. Moim zdaniem ta część była najbardziej interesująca; po tym jak wynudziłam się na wstępie, tę część czytałam z zainteresowaniem. Jednocześnie spowodowała, że przestałam wierzyć w tych bohaterów i już żadna ich decyzja nie mogła mnie zdziwić.

Historia o kobiecie, która będąc nastolatką została strasznie skrzywdzona. Po latach, gdy zdobyła już odpowiednią pozycję i renomę postanawia się zemścić na swoich oprawcach. I tu zaczynają się schody. Oczekiwałam jakiejś przemyślanej intrygi, a tu zaczynają się ciepłe kluchy.
Plus za ciekawym pomysł, z cofnięciem się do przeszłości i pokazaniem co się działo w między czasie, aby wprowadzić czytelnika w szczegóły.
Jednak czegoś mi zabrakło, ale to dążenie do happy endu pojawiło się zbyt wcześnie.

Chyba się starzeję. Biorąc tę książkę z półki w sklepie kilka lat temu nie sądziłam, że to harlequin.. Nie znałam autorki, opis mi się spodobał... pomyślałam, że na pewno to dobry kryminał. Jakże się pomyliłam. Nie ocenię książki bardzo źle chociaż czym bliżej końca, tym bardziej czułam się tą książką zmęczona... Za głupotę trzeba zapłacić dlatego ma 6. Jednakże nie zachwyciła mnie jakoś szczególnie. Ot głupia książeczka, którą czyta się raz i zapomina o jej istnieniu.

Dobra książka , dobra opowieść, dobra satysfakcja po jej przeczytaniu :)

Dobra książka , dobra opowieść, dobra satysfakcja po jej przeczytaniu :)

Książka opowiada o strasznej krzywdzie jaka dotknęła młoda, biedną niedoświadczoną dziewczynę, która przez całe swe młodzieńcze lata wycierpiała się jak nie wiele kto. Opowiada o miłości i nienawiści, o zemście planowanej przez wiele lat. Porusza ona losami głównej bohaterki jak również losami innych postaci występujących w tej książce. Po przeczytaniu tej książki, można jedynie odczuć smutek że się skończyła.

" Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać"

Książke, aby była ciekawa trzeba by ją skrócić do 200-250 stron. Pozostałe 300-350 stron zbędnych.

Książka przykuła mą uwagę ciekawym opisem i tajemniczą okładką. Nie rozczarowałam się. Lubię takie historie z dreszczykiem i wątkiem miłosnym w tle.

Główną bohaterką jest Pepper Minezse. Jest to kobieta sławna, bogata, z powodzeniem prowadząca dobrze prosperującą firmę. Osiągnęła wszystko to czego chciała, co sobie założyła dawno temu, kiedy w okrutny sposób została skrzywdzona.

Pepper tak naprawdę ma na imię Rachel. Dziewczyna pochodzi z cygańskiego rodu. Była wychowywana przez babkę Naomi. Jej matka zmarła po porodzie. Od początku dziewczyna czuje się przy swoich jak „obca” . To przez matkę, która skalała cygańską krew i zadała się z białym, którego zabił niedoszły narzeczony matki i w konsekwencji trafił do więzienia. Rachel w wieku piętnastu lat musiała szybko dorosnąć. Straciła jedyną bliską jej osobę: babkę Naomi. Musiała opuścić obóz i zacząć samodzielne życie. Imała się różnych zajęć. Nie wstydziła się ciężkiej pracy fizycznej. W końcu dostała pracę kelnerki. Dzień, w którym spotyka Tima Wildinga odmienia jej życie.

Tim jest studentem. Pochodzi z bogatej rodziny. Na początku sprawia wrażenie miłego chłopca, ale to tylko pozory. Jest satanistą. Podejrzewa, że Rachel jest dziewicą i widzi w niej idealną ofiarę dla swego pana: Lucyfera. Ponadto ma skłonności homoseksualne – jest w związku z Simonem Herrisem. Zdobywa zaufanie dziewczyny i zaprasza ją do swojej posiadłości, gdzie zamierza wprowadzić swój plan w życie. Jednak dziewczyna w porę orientuje się w intencjach chłopaka. Podpowiada jej to głos babki, która ostrzega ją przed niebezpieczeństwem. Ponadto pojawia się znienawidzony przez Tima dziadek i tym samym dziewczyna zostaje uratowana. Wracają do Oxfordu, gdzie Tim spotyka się Simonem i wszystko mu opowiada. Podczas kłótni Tim spada z mostu. Simon za śmierć kochanka obwinia Rachel. Jest opętany żądzą zemsty i postanawia zrobić wszystko, żeby ją ukarać. Chłopak sam wyrósł na sadystę i człowieka czerpiącego przyjemność w zadawaniu bólu. I o tym przekona się Rachel. Zostaje porwana przez dwóch członków bractwa satanistycznego, który stworzył Simon z Timem. Simon obchodzi się z nią brutalnie, gwałci ją. Dziewczyna następnego dnia budzi się łóżku Milesa, współlokatora Simona. Ucieka stamtąd. Po pewnym czasie orientuje się, że zaszła w ciążę. W wyniku wypadku poznaję Mary i Philipa, którzy zostają jej rodziną, roztaczają nad nią opiekę. Dziewczyna oddaje im swoje dziecko, żeby było otoczone miłością i bezpieczeństwem, czymś co ona nie może mu dać.

W tej chwili zmienia całkowicie swoje życie. Jest inteligenta, mądra. Robi wszystko, żeby osiągnąć swój cel: stać się bogatą. Staje się Pepper Minezse (nemezis – bogini zemsty). Osiąga swój cel. Dzięki doskonałemu zmysłowi organizacji i smykałki do biznesu staje się sławną kobietą z sukcesem prowadzącą swoją firmę. Nie zapomniała jednak o tym co się stało w przeszłości. Starannie zbierała informacje o swoich wrogach, które mogłyby zniszczyć ich karierę i życie. Spotyka się z nimi i przedstawia im ultimatum. Oni jednak nie poddadzą się tak łatwo. Przez całe życie pracowali na to co osiągnęli i nie zamierzają z tego tak po prostu zrezygnować. Pepper do końca nie zdawała sobie sprawy jaką niebezpieczną grę rozpoczęła. Grę w której nie tylko ona może stracić życie, bo jeden z mężczyzn, na których chce się zemścić jest bardzo niebezpieczny i do końca nie wyrównał z nią rachunków w przeszłości. Jest gotowy na wszystko, dosłownie na wszystko.

Książka podobała mi się, aczkolwiek było parę zgrzytów. Innych mogą odstraszyć przydługie opisy dotyczące przeszłości Pepper jak i jej przeciwników: ich dążenie do sukcesu. O ile losy kobiety mnie interesowały, to o tyle mężczyzn wydawały mi się nużące, ale autorka widocznie uznała, że są potrzebne, żeby zrozumieć całą psychikę i ich działanie.

Pepper to silna, ale skrzywdzona przez los kobieta. I ta krzywda miała wpływ na nią w przyszłości. Nie potrafiła zaufać żadnemu mężczyźnie ani zbliżyć się do siebie. Stała się oschła i niedostępna, co nie znaczy, że mężczyźni jej unikali. Wprost przeciwnie: stanowiła dla nich zagadkę i intrygowała ich. Żadnemu z nich nawet przez myśl by nie przeszło, że oprócz tego jednego razu kiedy została zgwałcona, nigdy więcej nie obcowała z żadnym mężczyzną. Już Pepper postarała się o swoją reputację.

Temat jest interesujący. Zawsze uwielbiałam historyjki z zemstą w tle. Ciekawiły mnie i kibicowałam mścicielom, albo mścicielkom. Ta historia pokazuje, że zemsta nie prowadzi do niczego dobrego i może tylko unieszczęśliwić. Czy bohaterka zrozumie to? Nie mogę zdradzić, tego można się dowiedzieć z kart powieści.

Jeśli lubisz kryminały to miła i lekka odmiana bez konieczności rezygnacji z gatunku.

Historia sama w sobie bardzo mi się podobała, motyw zemsty na oprawcach jak najbardziej na plus. Nie będzie to jedna z moich ulubionych książek, ale nie żałuję czasu spędzonego na czytaniu jej.

• Harlequin
  • Sprzedam