Aby podnieść różę. Szkice literackie i dramat

Andrzej Trzebiński Wydawnictwo: Fronda Seria: Biblioteka Frondy literatura piękna
Fronda
literatura piękna
Biblioteka Frondy

Świetny dramat absurdu, aczkolwiek poglądy prezentowane poza tym przez autora są raczej niezdrowe.

Szkice Trzebińskiego o kulturze, sztuce czy dramacie są naprawdę interesujące. Redaktor SiNu wypowiadał się na wiele tematów, często odważnie wychodził z nowymi koncepcjami czy otwarcie krytykował czyjeś postawy (np. Miłosza). Był pełen ambicji, namiętności, patriotyzmu, zapału, siły i starał się być- jako artysta- organizatorem wyobraźni narodowej.

Poezja Trzebińskiego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to