Tajemnice historii. Niewyjaśnione zagadki wszech czasów

Okładka książki Tajemnice historii. Niewyjaśnione zagadki wszech czasów praca zbiorowa
Okładka książki Tajemnice historii. Niewyjaśnione zagadki wszech czasów
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk popularnonaukowa
popularnonaukowa
Mysteries in History
Wydawnictwo Olesiejuk
2016-01-15
2016-01-15
Krzysztof Kietzman

Przychodzi w życiu człowieka taki czas, że zaczyna się fascynować zagubioną Atlantydą, głowami na Wyspach Wielkanocnych, piramidami, miastem Azteków, imperium Inków... itd. Ja miałam tylko Danikena (całą kolekcję plus komiksy z serii "Ludzie i potwory"!),a dzisiaj publikacji poruszających powyższe wątki, jest bardzo dużo.
Książka "Tajemnice historii" jest przeznaczona dla starszej młodzieży, ponieważ sporo tam opisów i naukowej wiedzy. W publikacji znaleźć można rozważania dotyczące piramid, Całunu Turyńskiego, wymarcia dinozaurów, tajemnic wolnomularstwa, cywilizacji Inków i Majów, Trójkąta Bermudzkiego i Roswell. Solidne, encyklopedyczne wydanie, bogato ilustrowane, za niewielką cenę. Oczywiście tylko dla pasjonatów takich tematów.

Książka "Tajemnice historii" jest przeznaczona dla...

Książka od razu przykuła moją uwagę. Najpierw tytułem. Uwielbiam wszelkiego rodzaju tajemnice. Uwielbiam historię. A tu „Tajemnice historii”. Przerzuciłam na szybkiego parę stron i stwierdziłam, że zdecydowanie zabieram ją ze sobą do domu. Tym bardziej, że opis książki przemówił do mnie bardzo sugestywnie. A brzmiał on tak:
„Na naszej planecie aż roi się od tajemnic, niesamowitych opowieści
i niewyjaśnionych zjawisk. Poczyniono wiele starań, by poznać prawdę kryjącą się za mitami, legendami i podaniami. Pomimo długoletnich badań wiele pytań po dziś dzień pozostaje bez odpowiedzi. Odkryj niezwykłą cywilizację Inków, zapoznaj się
z rękopisami z Qumran, poznaj tajemnicę wolnomularzy, dowiedz się o incydencie
z Roswell, prześledź niewyjaśnione wątki z czasów II wojny światowej, poznaj też procesy weryfikacji cudownych uzdrowień i przekonaj się, że świat, w którym przyszło nam żyć, nadal kryje wiele tajemnic.”
Album jest naprawdę rewelacyjny. Piękne zdjęcia z opisami, dokładne schematy, ilustracje, ryciny są świetnym uzupełnieniem tekstu. Ten z kolei jest bardzo ogólnikowy ale przy tak obszernej tematyce ciężko byłoby zagłębiać się
w szczegóły. Album ma właśnie zachęcić do sięgnięcia po beletrystykę poruszającą konkretny temat. A tu naprawdę jest co wybierać – i dinozaury, starożytny Egipt, legenda króla Artura, Inkowie, Trójkąt Bermudzki, UFO, Całun Turyński... To tylko kilka poruszonych tematów.
Album polecam wszystkim – starszym i młodszym, miłośnikom historii i tym, którzy jej nie lubią. Miłośnicy teorii spiskowych też tutaj coś znajdą. Myślę, że pięknie wydany album będzie sporym wsparciem nauczycielowi historii. Kolorowe zdjęcia i ilustracje przyciągają uwagę.

„Na naszej planecie aż roi się od tajemnic,...

Właściwie jak tylko zobaczyłem ten album na półce w Epiku ,powiedziałem sobie "BIERE!. Sam nie pamiętam ile dokładnie kosztował ,ale napewno warty był swojej ceny. Bogate ,ale to bogate jak pałac sułtana ilustracje i ryciny ,które aż chce się wyciąć z książki i wkleić do pamiętnika.
Z opisami jest już nieco słabiej. Nie są zbyt obszerne i każdy podjęty temat można rozwinąć ,ale raczej myślę ,że ta praca miała na celu zachęcić do badania podjętych tematów indywidulnie przez każdego czytelnika. Pojawiają się sporadycznie błędy t.j. literówki i inne tego typu i tylko dlatego ,że takich felerów jest więcej niz jeden stawiam 9 na 10.

Całkiem zgrabna książeczka. Jako bogato ilustrowany album wypada bardzo dobrze; sporo w nim podstawowych informacji o rozmaitych stowarzyszeniach/kulturach/budowlach/incydentach które na stałe zakorzeniły się w historii ludzkości. Od piramid Majów aż po Trójkąt Bermudzki i UFO. Każdy miłośnik historii i tajemnic znajdzie w niej coś dla siebie, choć co bardziej wnikliwe osoby mogą czuć pewien niedosyt.

• 365
  • Popularnonaukowe
  • Historyczna

Dodaj cytat z książki Tajemnice historii. Niewyjaśnione zagadki wszech czasów