The Romantic Manifesto

Ayn Rand Wydawnictwo: Signet filozofia, etyka
Data 1. wydania:
angielski
Signet
Ayn Rand estetyka Romantic Manifesto Obiektywizm sztuka filozofia wolność wolny rynek nadczłowiek
filozofia, etyka
angielski

Rozumowe (nie emocjonalne) zdefiniowanie tak celów dziedziny filozofii zwanej estetyką, jak i środków do nich. Jedyne z jakim się dotychczas spotkałem. Zadziwiająco odświeżające.

Na półkach: , , , ,

Ayn Rand niezwykle przekonująco dowodzi, że sztuka jest obiektywna. Twierdzenie to opiera na omówieniu wielu elementów, które się składają na nią, jak również, które zawarte są w procesie twórczym oraz kontemplacji sztuki. Ale po kolei!

Pierwszy esej dotyczy psycho-epistemologii sztuki. Rand omawia szczegółowo istotę abstrakcji i konceptualizacji, definiuje sztukę i...

• Filozofia
  • Warto