tokiobynight.pl

Okładka książki tokiobynight.pl Jacek Suehiro-Wiciński
Okładka książki tokiobynight.pl
Jacek Suehiro-Wiciński Wydawnictwo: Polsko Japońska Oficyna Wydawnicza PJWSTK literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Polsko Japońska Oficyna Wydawnicza PJWSTK
2009-01-01
2009-01-01
Japonia

Ech, nie ma jak oceniać tej książeczki - sama w sobie jest reliktem czasów, w których ktokolwiek fatygował się jeszcze na drukowanie blogów z myślą o czytelnikach, którzy swoje ulubione wpisy chcą mieć w wersji książkowej. Kto dziś pamięta o takim kuriozum?
Tokyobynight był moim ukochanym blogiem o Japonii - Jacek był już nieźle ugruntowanym gajdzinem na Wyspach, kiedy ja zaczynałam interesować się tym krajem; jego peregrynacje po Tokio i odkrywanie zakamarków stolicy były dla mnie quasi-przewodnikiem, takim oknem na egzotyczny i fascynujący świat.

Kupiłam drukowaną wersję lata po tym, jak moja fascynacja okrzepła, a Jacek wrócił do Polski i porzucił blog, którego formuła chyba trochę się wyczerpała - i zrobiłam to głównie ze starego sentymentu.
Doceniam nie japonofilskie zacięcie i szczerość, z jaką traktuje swoje doświadczenia ekspata, nie zawsze pozytywne. Nie jest to w żadnym razie źródło rzetelnej wiedzy, a i w kategorii "śliczne wspomnienia z pobytu" znalazłoby się kilka lepszych pozycji. Nie warto tracić na nią czasu - no, chyba że masz sentyment i książeczka będzie pamiątką z Twojej własnej przeszłości...

37 / 2016

37 / 2016

• Japonia
  • Oddane/sprzedane/zamienione
  • Książki do kupienia
  • Japonia - kultura i życie codzienne

Dodaj cytat z książki tokiobynight.pl