Oddech smoka

Okładka książki Oddech smoka Mariusz Niemycki
Okładka książki Oddech smoka
Mariusz Niemycki Wydawnictwo: Skrzat Seria: Pierwsze czytanki [Skrzat] opowiadania, powieści dla dzieci
40 str. 40 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Pierwsze czytanki [Skrzat]
Skrzat
2015-01-01
2015-01-01
40 min.

Super książeczka do nauki lub doskonalenia umiejętności czytania.

Super książeczka do nauki lub doskonalenia umiejętności czytania.

Opowieść o chłopczyku który nie umył zębów. Historia zapisana niczym najlepszy dreszczowiec dla dorosłych, wstaje coś w buzi czuje, ze zwierzętami gawędzi, w smoka się zamienia... a tu o brudne zęby chodzi.
Całkiem dobra przypowieść dla dzieciaków aby przekonać je do mycia zębów.
Świetne ilustracje, dodatkowi bohaterowie w postaci zwierzątek i siostra która ma pomóc w problemie.

Dodatkowo książka jest jak jedna z pierwszych czytanek. Całość czyta rodzic a w chmurkach są prostsze sylabizowana wyrazy stanowiące istotę strony. fajnie zachęca do nauki czytania małego człowieka. Polecam.

Całkiem dobra przypowieść dla dzieciaków aby przekonać je do mycia zębów.

"Oddech smoka" to książka zakwalifikowana do drugiego poziomu trudności w serii "Pierwsze czytanki" wydawnictwa Skrzat. Zawiera ona proste wyrazy, bez zmiękczeń i dwuznaków oraz tekst podzielony na narratorski i ten w dymkach. Tekst z chmurek zapisany jest sylabami, żeby ułatwić dziecku trudne początki czytania. Tekst narratorski nie jest trudny, ale z założenia początkowo czytać go mają rodzice. Całość składa się na ciekawą i wciągającą opowieść.

Franek pewnego wieczoru, z przerażeniem odkrył, że zamiast zębów z jego buzi wystają wielkie kły. Lusterko w łazience ujawniło, jeszcze straszniejsze zmiany. Na głowie zielone włosy, na twarzy łuska, a z tyłu ogon! Przerażające, prawda? Jak to w ogóle jest możliwe, żeby chłopiec zaczął się zmieniać w smoka!? I do tego jeszcze zwierzęta zaczęły do niego przemawiać!
Czy Frankowi udało się wrócić do swojego naturalnego wizerunku? a tak właściwie, to czy to wszystko przypadkiem się mu nie przyśniło? Hmm nieświeży oddech z pewnością nie był snem, a cała reszta? przekonajcie się sami.

Literatury dla początkujących czytelników jest wiele, więc na brak wyboru rodzice narzekać nie mogą. Jednak zamawiając przez internet, kierując się tylko opisem z okładki, ciężko jest kupić książkę idealną dla naszego dziecka w danym momencie. Dlatego zapraszam na mojego bloga, zobaczcie "Oddech smoka" Mariusza Niemyckiego, zajrzyjcie do środka, przeczytajcie fragment i oceńcie, czy ta książka jest odpowiednia dla Waszego dziecka.

Książeczka ma 39 stron i jest w niej jedno opowiadanie, które to przedstawia przygodę małego Franka, który nie zawsze pamięta o higienie. Poznajemy tam także młodszą siostrę Frania – Alę oraz ich zwierzątka: psa Bobika i kotkę Rudaskę. Opowiadanie rozpoczyna się wieczorem, gdy chłopczyk nie może zasnąć i liczy owce. Jednak nadal coś mu nie pasuje, kiedy wkłada palec do buzi odkrywa, że zamiast normalnych zębów ma kły. Zszokowany biegnie do lustra i odkrywa iż cały przemienia się w smoka, pojawiają się łuski i ogon. Chłopiec nie domyśla się, iż są to skutki braku umycia zębów. Jak to bywa u dzieci Franek nie rozumie skąd takie zmiany, biegnie do siostry i tam po krótkiej rozmowie uświadamia sobie gdzie popełnił błąd.

Pełna recenzja książki na stronie:

"Oddech smoka" to ciekawa i zabawna historyjka o Franku, który zapomniał o wieczornym szczotkowaniu zębów. Nie mógł zasnąć, a na dodatek odkrył, że ma wielkie zębiska. Jakby tego było mało jego pies i kot zaczęli z nim rozmawiać. W pewnym momencie chłopiec zorientował się, że zamienił się w smoka. A co było dalej? Przeczytajcie sami.

Książeczka rekomendowana jest dla dzieci, które opanowują naukę czytania. Nie obejdzie się oczywiście bez pomocy kogoś dorosłego, który to czyta główny tekst narratorski. Zadaniem dziecka jest czytanie wyrazów zapisanych w dymkach. Zdania są krótkie, zbudowane zostały z wyrazów, w których nie występują zmiękczenia i dwuznaki. Śliczne i bardzo kolorowe ilustracje zajmują sporą część strony i są doskonałym uzupełnieniem czytanego tekstu. Czcionka jest duża, wyraźna, idealna przy pierwszych próbach czytania. Polecam.

Książeczka rekomendowana jest dla...

Dosyć zaskakująca fabuła..

• 1j) Literatura polska
  • E2) Podstawówka 1-3
  • 3) Z biblioteki
  • Olkowe książki

Dodaj cytat z książki Oddech smoka