Hanza

Wincenty Rapacki Wydawnictwo: Biblioteka Domu Polskiego powieść historyczna
Biblioteka Domu Polskiego
powieść historyczna
1928-01-01

Książka ciekawa, zwłaszcza dla czytelnika Pilipiuka, który, zakochany w Hanzie, rozkochiwał w niej innych... Rapacki nie mógłby bardziej się z nim nie zgodzić.
Pozycja jest mocno upolityczniona, pobrzękuje w niej programowa antyniemieckość, a retoryka może się każdemu kojarzyć z dyskursem peerelowskim na temat polskości ziem odzyskanych. Czytelnik znajdzie tu teutońską...

• F: Audio
  • 2015