Hanza

powieść historyczna
Biblioteka Domu Polskiego
1928-01-01
1928-01-01

Książka ciekawa, zwłaszcza dla czytelnika Pilipiuka, który, zakochany w Hanzie, rozkochiwał w niej innych... Rapacki nie mógłby bardziej się z nim nie zgodzić.
Pozycja jest mocno upolityczniona, pobrzękuje w niej programowa antyniemieckość, a retoryka może się każdemu kojarzyć z dyskursem peerelowskim na temat polskości ziem odzyskanych. Czytelnik znajdzie tu teutońską zarazę, odwiecznego wroga wszyskiego co polskie, etc. Ale to z takich pozycji władze I ich przyboczni pisarze brali sformułowania, nie odwrotnie!
A zawsze warto wracać do źródeł.

Dodaj cytat z książki Hanza