Dziecię elfów

Hans Christian Andersen Wydawnictwo: Siedmioróg Seria: Kanon Lektur literatura dziecięca
Tommelise
2014-01-01
Cecylia Niewiadomska
Kanon Lektur
bajka morał kret żaba ptak miłość dobroć

Moim zdaniem, piękna i wzruszająca bajka. Szczególnie fragment, gdy Odrobinka żegna się ze słońcem i światem, spodziewając się spędzić resztę życia pod ziemią, jako żona kreta, chwyta za serce.

Kontynuacja Calineczki. Aż dziwne, że Walt Disney nigdy się nie zabrał za tą postać. Ale wróćmy do samej książki: Odrobinka mieszka z królem elfów. Bo sama Calineczka bała się małżeństwa i nie chciała brać ślubu. Moja lektura z II klasy szkoły podstawowej. Szczęśliwe zakończenie uszczęśliwi i zadowoli wszystkich dzieci. Nie mogę się o tej książce wypowiedzieć, bo poza...

2019

Malusia, milusia, zagubiona i odnaleziona elficzka. Zdziwiłam się w starszym wieku, że Elfy to taka rasa wielkości normalnego dorosłego. Nie dziwiła mnie natomiast ich nieziemska uroda, w końcu Calineczka ze dwa razy zwiała przed niechcianym małżeństwem.

Ikona baśni. Pomimo fantastyczności zawiera wiele motywów z życia, a ukazane sytuacje można interpretować symbolicznie i wielopłaszczyznowo. Stylizacja głosu czytającego jest fenomenalna, widać (a właściwie słychać, że wczuwa się w role i emocje bohaterów). Jest kwestią gustu czy ktoś lubi książki czytane czy słuchane. Zdecydowanie wracam do książek papierowych i czytnika....

Ostatnio czytałam tą bajkę mojemu synkowi,podobała mu się aczkolwiek bez wielkiego entuzjazmu.Dobrze że ta bajka ma szczęsliwe zakończenie ,nie każde z baśni Andersena bajki je mają.

Fantastyczna opowieść o losach Małej Dziewczynki. Przeżywa ona baśniowe przygody :)

Niewielka książeczka a w niej same cuda, maleńka dziewczynka, gadające zwierzęta i przepiękna historia w tle.
Pokochałam tą bajkę bo ma w sobie taką dziecięcą aurę i wytęża wyobraźnie dziecka na coś nowego.
Książkę którą ja posiadam wydawca opatrzył w ogrom ilustracji stąd też niebawem pokaże ją mojemu synkowi.
Już teraz wiem, że ucieszy się na widok tak wielu kolorowych...

To moja druga lektura szkolna. Powiem Wam, że to była moja najlepsza książka jaką czytałam. Dziewczynka o imieniu Odrobinka, ożeniła się z królem kwiatów. Warto ją przeczytać ;)

Słynna baśń Andersena o Calineczce - dziewczynce, która miała zaledwie jeden cal wzrostu.
Klasyka! Lubiłam tą bajkę w dzieciństwie. Była ciekawa. Lubiłam ją czytać i oglądać na DVD. W moim wydaniu książki były prześlicze ilustracje. Baśń była też napisana zrozumiałym językiem.
Warto się zapoznać.

Jedna z najlepiej zapamiętanych lektur z lat dziecięcych 😇

Dyskusje

• Książki z dzieciństwa
  • Lektury szkolne
  • Dla dzieci i młodzieży
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dziecię elfów