Domowe przetwory z owoców i warzyw

Okładka książki Domowe przetwory z owoców i warzyw
Jefim JurczenkoLilia Jurczenko Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Pererabotka i chranenie fruktov, jagod i ovoščej
Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
1989-01-01
1989-01-01
Adela Kaszak
przetwory owocowo-warzywne kuchnia sztuka kulinarna

Książka przetłumaczona z języka rosyjskiego. Są więc przepisy mało u nas znane na marynaty, kwaszonki, soki, marmolady, konfitury, kwasy i inne przetwory z warzyw i owoców.

Dzika róża, jarzębina, pigwa, dereń, rokitnik, żurawina, aronia, ałycza, mirabelki, rajskie jabłuszka  oraz jako ciekawostka - tkemali  to oprócz najpopularniejszych owoców u nas rosnących proponowane surowce na przetwory.

Przepisy są proste, składniki niewyszukane.

Autorzy wzięli pod uwagę ograniczenia dla diabetyków i zamieścili porady na ten temat.

Dodaj cytat z książki Domowe przetwory z owoców i warzyw