"Namaste", Ojcze Marianie!

Okładka książki "Namaste", Ojcze Marianie!
o. Henryk KałużaWanda Kocięcka Wydawnictwo: religia
religia
1998-01-01
1998-01-01

Namaste

"Witam Boga w sercu Twoim!"
[...]
Właściwie nie można
bardziej dowartościować człowieka
jak tylko przez to
że się w nim odnajdzie miejsce Boga.

Kilka wersów wiersza o.Henryka Kałuży a oddają istotę powołania o. Mariana Żelazka, który widział Boga w odrzuconych ze względu na ubóstwo lub chorobę mieszkańcach Indii i służył im z miłością. Polskiego misjonarza, który zagospodarował "bezpańskie, ugorne pole", obficie sypał "ziarno miłosierdzia na tę skamieniałą od wieków glebę hinduskiej tradycji" a czynił współpracując z braminem - doktorem Mahapatrą, siostrami zakonnymi i wolontariuszami. Jego pomoc miała na celu pozwolić ludziom odnaleźć nadzieję, odbudować poczucie własnej wartości, czuć się użytecznymi. Tym, którzy z Nim współpracowali dawał prawdziwe świadectwo wiary i miłości miłosiernej.

Namaste

"Witam Boga w sercu Twoim!"
[...]
Właściwie nie można
bardziej dowartościować człowieka
jak tylko przez to
że się w nim odnajdzie miejsce Boga.

Dodaj cytat z książki "Namaste", Ojcze Marianie!