O duchu praw

Okładka książki O duchu praw Karol Ludwik Monteskiusz
Okładka książki O duchu praw
Karol Ludwik Monteskiusz Wydawnictwo: Wolne Lektury Seria: Wolne Lektury nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wolne Lektury
De l'esprit des lois
Wolne Lektury
2012-02-22
2012-02-22
Tadeusz Boy-Żeleński

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Przypomina, na czym polegają najprostsze zależności na świecie. Najprostsze, czyli takie, które na ogół najtrudniej zrozumieć.

Analiza prawa starożytnego i średniowiecznego na świecie.

Analiza prawa starożytnego i średniowiecznego na świecie.

Szczerze mówiąc obawiałem się tego dzieła ponieważ tematyka którą porusza nie należy do moich ulubionych. Na szczęście nie taki diabeł straszny jak go malują, dzieło jest bardzo przystępne, przyjemnie się czyta, w niektórych fragmentach wręcz porywa czytelnika, jestem mile zaskoczony. Pozycja warta uwagi.

Czy warto przeczytać książkę, która pokaże zależność wielkości Państwa, klimatu na typ rządów, obronność czy też wolności obywateli ? Gdyby tylko współcześni politycy czytali Monteskiusza, w którym podobno zaczytywał się Napoleon łatwiej byłoby im zrozumieć co wpływa na politykę. Jak wyglądają prawa wychowania w różnych typach rządów, te i inne społeczno-panśtwowe kwestie poddane analizie z przykładami zachowań i praw starożytnych podane bardzo przystępnym językiem.

Uwagi:
Inne wydanie: Tom 1

• Filozofia
  • Studia
  • Chcę posiadać
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki O duchu praw