Autobusy z Sanoka

2015-01-01
2015-01-01
9788320619492
autobus san autosan Sanok

Dla mnie jako miłośnika komunikacji to cenna pozycja. Dowiedziałem się czegoś więcej nie tylko o modelach, którymi jeździłem (dla mnie kultowy autosan to ten miejski z harmonijkowymi drzwiami - jeszcze w 2017 r. jechałem takim na regularnej linii w Hajnówce - szkoda, że na jego bazie nie powstał nowszy model), ale też o tych, które pozostały prototypami. Język nie jest szczególnie trudny w czytaniu, choć szczegółów technicznych oczywiście też nie mogło zabraknąć. Jako że nigdy nie pracowałem w tej branży, pewnych rzeczy mogłem nie zrozumieć. Może szkoda, że poskąpiono kolorowych fotografii - szczególnie w przypadku nowszych modeli pojazdów przecież na pewno są takowe.

Książka podobnie wydana do serii o zakładach Jelcz. Autor opisuje poszczególne modele autobusów z sanockiej fabryki, od montowanego z dostarczanych zza granicy części Fiata 666RN do nowoczesnych Liderów z 2013 r. Merytorycznie książka stoi na bardzo dobrym poziomie, tekst i dane techniczne uzupełnione są licznymi, czarno-białymi ilustracjami. Pozycja warta polecenia osobom zainteresowanym polską motoryzacją.

Dodaj cytat z książki Autobusy z Sanoka