Nazywam sie Wacław Dec. Ambasador wszystkich kobiet

Okładka książki Nazywam sie Wacław Dec. Ambasador wszystkich kobiet Andrzej Malarewicz
Okładka książki Nazywam sie Wacław Dec. Ambasador wszystkich kobiet
Andrzej Malarewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf biografia, autobiografia, pamiętnik
Nazywam sie Wacław Dec. Ambasador wszystkich kobiet
Wydawnictwo Poligraf
2015-12-10
2015-12-10

Nie miałam dużych oczekiwań sięgając po tę książkę, więc może dlatego moje pozytywne zaskoczenie jest tak duże. Już z samego opisu książki widać, że jest to raczej laurka poświęcona profesorowi niż krytyczna biografia. Jeśli czytelnikowi taki stan rzeczy odpowiada, dostanie piękny zbiór wspomnień rozmaitych osób znających procesora oraz parę cytatów z niego samego, okraszonych okazjonalnie osobistym wypowiedziami autora (znali się osobiście z profesorem i zwłaszcza w rozdziale "Rok później" autor pokazuje swój emocjonalny stosunek do niego). Myślę, że ta "opowieść o życiu profesora" bardziej niż do półki "biografie" wpasowuje się w niszę "heart-warming literature". Patrząc na nią z takiej perspektywy, ocena 8/10 wydaje mi się w pełni zasłużona.

• Wyd. 2015
  • NIE