Sprawa Niny Frank

Okładka książki Sprawa Niny Frank
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Videograf II Cykl: Hubert Meyer (tom 1) Seria: Seria z kobrą kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Hubert Meyer (tom 1)
Seria z kobrą
Videograf II
2007-01-01
2007-01-01
profiler

więcej Więcej

Długo broniłam się przed książkami polskich twórców i dopiero niedawno postanowiłam zapoznać się ze "Sprawą Niny Frank" jednej z najpopularniejszych polskich pisarek. Muszę przyznać, że mimo trudnego początku, nie zniechęciłam się, wysłuchałam, przemyślałam, doceniłam i nawet poczułam chęć na więcej. Najlepiej chyba świadczy o tym to, że jestem aktualnie w połowie...

Książka zupełnie do mnie nie trafiła. Ciężko się czyta i naprawdę musiałam się zmuszać do kontynuowania lektury - ostatecznie nie skończyłam. O ile uwielbiam kryminały, thrillery, tak polski kryminał kompletnie nie jest dla mnie.

Najpopularniejsza polska aktorka, Nina Frank zostaje znaleziona martwa w swojej posiadłości na wsi. Jej skrzętnie skrywane tajemnice odkrywa profiler Hubert Meyer. Jaką rolę w tajemniczej śmieci mają runy?

Początkowo historia mnie nie porwała, ale w miarę rozwoju akcji było lepiej. Akcja prowadzona jest na dwóch liniach czasowych - w teraźniejszości rozwiązywania jest...

Czyta się dobrze. Niemniej przeszkadzają pojawiające się czasem błędy składniowe. To uwaga, jak często w moich opiniach bywa bardziej do redaktora/ki , niż do autorki. Gdyby nie to byłaby jedna gwiazdka więcej. Wziąłem się za cały cykl. Research solidny, za pracę włożoną w research, należy się głęboki ukłon, który składam.

Dobry, te pierwsze kryminały autorki są ok.

Najlepszy kryminał Bondy. Co wcale nie znaczy - dobry 😉

Moja druga książka Katarzyny Bondy i ciągle podchodzę z rezerwą do jej twórczości. Niby książka ciekawa, ale czegoś mi w niej brakowało. O tyle o ile rozdziały z Meyerem bardzo mi się podobało, to rozdziały z udziałem Niny Frank były dla mnie jakieś dziwne. Średnio mi się to układało w całość.
Nina Frank jest jedną z najpopularniejszych aktorek małego ekranu. Znana jest...

Książka ciekawa, przyjemnie mi się czytało. Dwa ostatnie rozdziały zbędne. Prawdopodobnie sięgnę po inne pozycje z tej serii.

Polska produkcja stworzona na wykreowanym w Ameryce trendzie na profilerów kryminalnych (seriale Mindhunter, Manhunt itp.).
Jak to bywa z Polskimi odpowiednikami - wykręcają, pojawia się dziwne uczucie wstydu i zażenowania.

Książka cały czas próbuje trzymać w niepewności, nie pozwalając żadnemu z domniemanych podejrzanych na objęcie prowadzenia w stawce o tytuł...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pochłaniam wręcz książki o tematyce związanej z morderstwami, profilowaniem, zabójcami, psychologią zbrodni, więc nie miałam nawet czasu do namysłu. Od razu zapisałam się na ten tytuł🤗

Nina Frank to znana aktorka telewizyjna, która posiada wszystko o czym marzą jej fanki. Jest rozpoznawalna dzięki roli uroczej siostry Joanny, która pomaga wiernym w ich problemach (taki...

8 751
    2 784