Hura! Mamy pieska!

Okładka książki Hura! Mamy pieska! Barbara Wicher
Okładka książki Hura! Mamy pieska!
Barbara Wicher Wydawnictwo: Skrzat opowieści dla młodszych dzieci
36 str. 36 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Skrzat
2015-01-01
2015-01-01
36 min.

Każde dziecko marzy o swoim zwierzaku. „Hura! Mamy pieska!” Barbary Wicher zabiera małych czytelników w świat Idy, która z okazji urodzin dostaje Tofika, którego razem z bratem musi uczyć posłuszeństwa i odpowiedniego zachowania. Nie jest to łatwe, ponieważ w czasie nieobecności członków rodziny w domu szczeniak walcząc z samotnością niszczy rzeczy, a na spacerach szczeka i ciągnie smycz, ale z czasem staje się lepszym kompanem dziecięcych zabaw.
Autorka pokazuje nam świat rodziny z psem w nieco humorystyczny sposób. Psoty pieska nie są aż tak ważne. Liczy się więź jaką mają ludzie z nowym członkiem rodziny.
„Piesek chętnie bawi się z rodzeństwem i dostarcza mu dużo radości. W dodatku, odkąd pojawił się w domu, wszyscy są w lepszej formie, gdyż Tofik zabiera ich na długie spacery. I wcale nie ciągnie za smycz… jeżeli biegnie się wystarczająco szybko…”
Niewielkich rozmiarów książka posiada twardszą (troszkę grubszą od bloku technicznego) okładkę, śliskie strony, na których znajdziemy piękne ilustracje autorstwa Agnieszki Kłos-Milewskiej i niedługą opowieść o psie, który dał całej rodzinie wiele szczęścia oraz nauczył nowego stylu życia, odpowiedzialności.
„Hura! Mamy pieska!” to doskonała lektura dla przedszkolaków oraz dzieci uczących się czytać. Duże litery i przyciągające ilustracje zachęcają dzieci do czytania.

W książeczce poznajemy Idę, jej brata oraz wesołego szczeniaczka o imieniu Tofik. Dziewczynka dostała pieska na urodziny. Teraz wraz z bratem muszą zadbać o wychowanie nowego przyjaciela, a to nie jest wcale taka prosta sprawa, jakby się mogło zdawać. Dodatkową motywację stanowi złoty medal, który ich mama obiecała w nagrodę dla czworonoga. Czy im się uda? Przeczytajcie sami.

Podoba mi się, że oprócz walorów czysto rozrywkowych, książka jest również pouczająca. Dzieci dowiedzą się, że żywe zwierzątko nie jest zabawką i opieka nad nim to również obowiązki.

Hura! Mamy pieska! to ciepła opowieść napisana z humorem. Książka ma dużą i czytelną czcionkę, więc doskonale sprawdzi się jako lektura dla dzieci samodzielnie czytających. Oprawa graficzna silnie związana jest z tekstem. Ilustracje są żywe, kolorowe, wesołe i na pewno przypadną do gustu najmłodszym odbiorcom.

Wspaniała ciepła książeczka, napisana z humorem. Do tego pouczająca. Śmieszne ilustracje, dosyć duże litery, proste słownictwo. Dobra do nauki czytania.

• Czytane synkowi
  • Basia przeczytała z mamą
  • A Basia przeczytała
  • Córka
  • Synek czyta
  • Cztery 🐾 dla 👧👦

Dodaj cytat z książki Hura! Mamy pieska!