Mroki Łowisk

Łowiska (tom 2)
Replika
2016-05-15
2016-05-15

Historia ciekawa opowiada o głównej bohaterce Majce,która podejmuje wyzwanie,które rzuca jej los.
Ze swoim wrodzonym zapałem próbuje budować szczęśliwe życie w cieniu malowniczych pejzaży pięknych Łowisk.
To enigmatyczne zjawiska i magiczna atmosfera urokliwego,niezwykłego miejsca,które ona wybrała jako swoje miejsce na ziemi,kierują uwagę Majki na przedwieczną tajemnicę.
Jednak ona wszystko co otrzymała od losu,okupione jest ogromną ofiarą,a cenę, jaką przyjdzie jej zapłacić za szczęście,może okazać się zbytnio za wysoka.
Właśnie skończyłam czytanie drugiej części sagi i to pięknej,mądrej,wciągającej.
Urzekła mnie ta książka przepadłam z lekturą całkowicie,było to wspaniałe spotkanie,styl pisarki ładny,czaruje ona słowem,dobrą fabułą,ciekawymi,sympatycznymi bohaterami.
Zachwycona jestem tą książką,oczarowana.
Ta historia porusza za serce,na długo zapadła mi głęboko w pamięć.
Czyta się świetnie.
To niezwykła,przepiękna i cudowna lektura.
Spędziłam z tą powieścią przyjemne chwile i umilałam sobie czas.

Tajemnicza, magiczna kolejna część.
Trochę denerwowała mnie Majka- sama nie wiedząc czego chce.
Osobiście mojemu sercu bliższy jest Robert..

Tajemnicza, magiczna kolejna część.
Trochę denerwowała mnie Majka- sama nie wiedząc czego chce.
Osobiście mojemu sercu bliższy jest Robert..

Tak naprawdę to nie doczytałam. Zmogło mnie po ponad 150 stronach i stwierdziłam że szkoda mi już czasu i nerwów. Bo ileż nerwów napsuła mi Majka swoim niezdecydowaniem a Pawełek krętactwami to tylko ja wiem.
Ona - chce ale się boi, nie wierzy ale chce wierzyć, czeka ale romansuje, li.to.ści!
On - psychopata. Serio, jak można tak się zachowywać... I jeszcze mówi że ją kocha a jednym tekstem posłanym o swojej dziewczynie do swojego brata zadał kłam miłości.
W zasadzie to po tym tekście miałam ochotę już odłożyć ale jeszcze walczyłam. Bo jedynym jasnym punktem jest Robert czyli ten trzeci. Jedynym powodem dla którego ciągnęłam była nadzieja że Majka zostawi tego idiotę Pawła i zwiąże się z jego bratem.
Ale ona jak uparta koza miała ciągle tego tajemniczego mrocznego w głowie...

Wiem że teraz moda na 'łobuz kocha najmocniej' ale do mnie to nie przemawia. 26 lat a normalnie czuję jak się starzeję. Wolę tych statecznych stabilnych, może początkowo brykajacych ale stabilizujących. Czyli w tym wypadku - Roberta.
I nie wytrzymam czekać jeszcze tylu stron by sie upewnić że Majka wybierze własciwie. Bo naprawde z Pawłem to by była orka na ugorze.

Może wrócę kiedyś do tej książki, wtedy zrobię aktualizację opinii. Na razie wygląda to... słabo.

2028

Historia trójkąta Majka- Paweł i jego brat Robert nabiera rumieńców. Więcej tu posępnej, groźnj atmosfery, nocne widziadła zagrażają szcześciu Majki i Pawła. Duch praprababki, rudowłosej matyldy, przyzywa Pawła, a Majka bezskutecznie pragnie dowiedzieć się czgoś ięcej o klątwie. W uczuciach i związku sinusoida, raz Paweł jest bliski i kochany, raz wyobcowany, niedostępny. Oczywiście w takich chwilach, gdy ucieka od uczucia, od Majki, to Robert jest jej oparciem, jako bardziej zrównoważona i spokojna jednostka. Powolna narracja uwzględnia piękno okolicy. Poetyckie opisy przyrody potrafią długo się ciągnąć, by stworzyc odpowiedni klimat dla rozterek bohaterów, ich dylematów, konfliktów. Bardziej niż w części pierwszej Paweł wydaje się ofermą, bo ciągle przytrafiają myu się wypadki, jakby autorka nie miała pomysłu jak powiązać elementy paranormalne z senną wiejską rzeczywistością.
Determinacja Majki w końcu przynosi oczekiwane efekty, ale treść posępnej klątwy przekreśla jej szansę na szczęśliwy związek. Obecność Matyldy w snach, ale i na jawie popycha Pawła na skraj obłędu, kolejny wypadek kończy się nawet śpiączką, a po wybudzeniu na wpół przytomny ucieka ze szpitala. Czy w zmąceniu umysłu jest gotowy popełnić samobójstwo? Trudniej się przebić przez te majaczenia Pałwa, oddzielić prawdę od zmyślenia, a pozornie idylliczna miejscowość pokazuje też swoje bardziej przerażające i bezduszne oblicze.
Najciekawszy jest wątek Ewy, która dostała pracę w prestiżowej klinice, może swoje bolesne doświadczenia przekuć w naukę dla innych ofiar przemocy seksualnej. Najbardziej przemawiały do mnie takie motywy jak "siostrzeństwo" obu bohaterek, rozczulająca więź Ewy z ojcem Majki, jego podupadanie na zdrowiu- te trudne wątki potraktowane są z wyczuciem, empatią i zrozumieniem. Także ewolująca relacja Majki i Roberta, pojawiająca się fascynacja erotyczna i napięcie są wiarygodnie przedstawione. .

Książka idealna dla osób, których ciekawią tajemnice rodzinne, duchy, zjawiska paranormalne. Do tego mamy jeszcze miłość (bardzo skomplikowaną),przyjaźń, trudne decyzje, z którymi czytelnik nie zawsze będzie się zgadzał.

Mroki Łowisk to dalsze losy bohaterów "Lewego brzegu". Akcja zdecydowanie się rozkręca i idzie w bardzo paranormalne zjawiska. Majka trochę się w tej części miota, trochę nawet jest wkurzająca, bo jakby mniej dojrzała jakby mniej sympatyczna. Rozdarta między braćmi. Powoli odkrywa tajemnicę, którą kryją Łowiska i próbuje odnaleźć się w tej przedziwnej rzeczywistości....

„Mroki Łowisk” to drugi tom trylogii „Łowiska”. Pierwszy („Lewy brzeg”) toczy się wokół zakochania, codziennych dylematów, leczenia ran, odkrywania swojego miejsca na świecie i delikatnie wprowadza czytelnika w mroczne klimaty. Na początku poznajemy Ewę i Majkę, dwie całkowicie odmienne przyjaciółki. Ewa jest cichą, spokojną pięknością ukrywającą swoje kobiece atuty, a Majka kipi od energii i planów na przyszłość. Młode psycholożki świętują awans zawodowy Ewy, która dostała pracę w ekskluzywnej prywatnej klinice. Świetlana przyszłość wydaje się stać przed nią otworem. Majka natomiast wydaje się być skazana na państwowy gabinet na Pradze i pomaganie biednym dzieciom. Jakby tych niepowodzeń było mało dziewczynę pół roku wcześniej porzucił chłopak. Jej przyjaciółka natomiast nie miewa takich problemów sercowych. Mężczyźni do niej lgną. Sytuacja zmienia się w ciągu doby: Majka poznaje tajemniczego mężczyznę, który szukał jej z powodu rodzinnej klątwy, a Ewa znika bez śladu. W odnalezieniu porwanej przyjaciółki pomaga spokojnej psycholożce nowo poznany mężczyzna, który bardzo szybko staje się jej partnerem. Po pierwszej wizycie w rodzinnych stronach Pawła Majka ulega czarowi otoczenia: piękne jezioro, niesamowita przyroda i niezwykła historia, a do tego dziwna mroczna tajemnica przyciągają ją do tego niezwykłego miejsca. Po miło spędzonym czasie na Łowiskach Majka z Pawłem wraca do Warszawy, gdzie on po jakimś czasie zaczyna dziwnie się zachowywać. Nawiedzany przez Matyldę (jeziorną zjawę) mężczyzna rozchorowuje się. Mimo złego samopoczucia rusza do niebezpiecznej pracy. Majka ma złe przeczucia, ale nie była w stanie zatrzymać ukochanego przy sobie. Tak w bardzo wielkim skrócie wygląda bardzo wciągający tom pierwszy. Jak widać Anna Kasiuk dawkuje w nim niedużą ilość dziwnych wydarzeń (dziwne sny, zjawy).
Tytuł tomu drugiego doskonale oddaje jego atmosferę. Wszystko, co dzieje się wokół Pawła i Majki jest coraz bardziej dziwne, mroczne, paranormalne. Duch Matyldy pojawia się coraz częściej. Do tego bohaterzy miewają dziwnie realistyczne sny będące zwiastunem przyszłości, która może nastąpić. Majka przyjeżdża na Łowiska z Robertem (bratem Pawła). Ukochany miał dotrzeć na miejsce nieco później. Dzięki ominięciu Warszawy mieli cieszyć się sobą nieco dłużej. Ich plany jednak plącze Matylda, która nie odstępuje na krok od Pawła. Przemęczenie, fizyczne wycieńczenie wywołane ciągłą czujnością i unikaniem kontaktu ze zjawą sprawiają, że mężczyzna zasypia za kierownicą. Z powodu wypadku spędza sporo czasu w olsztyńskim szpitalu. Życie Roberta i Majki toczy się wokół dbania o nieprzytomnego Pawła. Zmęczeni codziennymi problemami zbliżają się do siebie…
Cała opowieść zaczyna się od dziwnej wizyty ducha ukochanego Majki w domu na Łowiskach. Jego zagubienie, przeglądanie domu, obserwowanie jego śpiących mieszkańców sprawiają wrażenie, że mamy wrażenie występowania u niego amnestii. To tajemnicze pojawienie bardzo szybko się wyjaśnia: Paweł bardzo długo nie odzyskuje przytomności i bywa na Łowiskach pod postacią ducha. Pobyt jego ukochanej na Łowiskach przedłuża się. Kobieta czuje rosnącą jedność z tym niezwykłym miejscem i kiedy dostaje propozycję zamieszkania tu na stałe nie waha się. Nie jest jej nawet w stanie zniechęcić duch Matyldy. Zamknięcie warszawskiego rozdziału życia okazuje się być łatwiejsze niż przypuszczała. Mimo tego jej życie wcale nie jest łatwe. Jeden pocałunek Roberta nadszarpnął jej świat. Do tego nocne schadzki Pawła z Matyldą, niespodziewane wyjazdy, agresywne zachowanie sprawiają, że Majka w nowym miejscu mogłaby się czuć zagubiona i niechciana. Gdyby nie praca i czuwający nad nią Robert, życie u boku Pawła stałoby się udręką. Jakby tych problemów było mało będzie musiała po raz drugi zamknąć warszawski rozdział swojego życia: tym razem już na zawsze.
W życiu Majki nic nie jest tak jak powinno. Nawet dzieciństwo było inne: zamiast pełnej rodziny wychowywał ją ojciec. Od chwili poznanie Pawła jej skomplikowane losy jeszcze bardziej się gmatwają: zamiast wieść spokojne życie u boku ukochanego na prowincji natrafia na ciągłe niedomówienie, kłamstwa, tajemnice, mroczną przeszłość, której nikt nie chce przed niż wyjawić. To sprawia, że kobieta ciągle pozostaje niepewna swoich uczuć wobec partnera. Jest dla niej ważnym człowiekiem, którego towarzystwo uwielbia i jednocześnie boi się. Z drugiej strony kiełkuje w niej uczucie do Roberta. Którego z mężczyzn wybierze? Czy Paweł będzie umiał wybrać między nią, a Matyldą? Przekonajcie się sami.
Anna Kasiuk bardzo dobrze buduje napięcie. Kiedy mamy wrażenie, że już się wszystko wyjawi, że życie bohaterów stanie się proste, a bohaterzy będą się cieszyć sielanką, życie płata im figla , a same postaci bardzo mu w tym pomagają ludzko je sobie komplikując, przez co i fabuła jest nieco zawiła, a losy bohaterów niepewne. Powieść Anny Kasiuk wciąga od pierwszej strony. Pisarka stopniowo oswaja nas ze zjawiskami nadprzyrodzonymi, doskonale buduje atmosferę grozy, dzięki czemu z zapartym tchem poznajemy losy bohaterów. Wciągający i przewidywalny romans z pierwszego tomu zmienił się w opowieść pełną tajemnic, zagadek, niepewnego jutra jest to lekka, przyjemna lektura doskonale sprawdzająca się jako odskocznia od codziennych obowiązków. Pisarka zaskoczyła mnie sposobem snucia opowieści, od której trudno się oderwać i którą czyta się niezwykle szybko. Po skończeniu pierwszego tomu bez chwili zastanowienia sięgnęłam po kolejny, aby dowiedzieć się jak dalej potoczą się losy bohaterów.
Książkę polecam miłośnikom romansów, opowieści o duchach i wszystkim szukającym lekkiej, wciągającej lektury. Przed sięgnięciem po ten tom zdecydowanie polecam rozpoczęcie lektury od tomu pierwszego. Wszystkie są bardzo wciągające.

Po drugi tom serii „Łowiska” sięgnęłam od razu po przeczytaniu tomu pierwszego.
Musiałam po prostu zobaczyć, jak potoczą się dalsze losy Majki, Pawła, Ewki, Roberta – czy uda im się rozwiązać wszystkie problemy? Czy Paweł będzie mniej mroczny i tajemniczy? Czy wyjaśni się, jaka klątwa ciąży na rodzinie braci Ławczuk?

W drugim tomie Majka zamieszkuje na Łowiskach i próbują z Pawłem ułożyć swoje wspólne życie.
Nie jest to jednak całkowita sielanka, Paweł wciąż jest pełen tajemnic i zagadek, którymi nie chce się podzielić z Majką.
Pewnego dnia ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Majka pozostaje na Łowiskach wraz z bratem Pawła, Robertem. I nawet nie wie kiedy zaczynają się zbliżać do siebie.
Pod nieobecność Pawła prowadzą długie rozmowy, jeżdżą razem do szpitala, chodzą na spacery i to właśnie podczas jednego z takich spacerów Majka wpada do jeziora. Robert wyciąga ją a potem całuje… To wszystko zmienia.

Po więcej zapraszam na http://ksiazkimojaodskocznia.blogspot.com/2017/04/7-mroki-owisk-anna-kasiuk-tom-drugi.html

Po drugi tom serii „Łowiska” sięgnęłam od razu po przeczytaniu tomu pierwszego.

W drugim tomie Majka zamieszkuje na Łowiskach i...

Druga część Łowisk jest jeszcze bardziej wciągająca od pierwszej. Czyta się rewelacyjnie,ale strasznie zaczęła mnie irytować główna bohaterka,która niczym podlotek miota się z ramion jednego z braci do drugiego,w zależności od tego,który naiwnie jej się pod rękę. Sama nie wie,którego wybrać mrocznego Pawła czy opanowanego Roberta. Nie da się kochać dwóch mężczyzn jednocześnie.
Łowiska kuszą i przyciągają w dalszym ciągu tajemniczością. Autorka świetnie umie oddać atmosferę tego miejsca,a ja jestem pełna obaw co mnie czeka w kolejnej części

Mrok towarzyszy człowiekowi od zawsze. Każdego dnia, gdy zachodzi słońce, świat pogrąża się w ciemności. Wtenczas obserwujemy zarysowane tylko kontury budynków. Lubimy ten czas w ciągu doby, bądź za nim nie przepadamy. Z przyjemnością zagłębiamy się w obowiązki, albo porzucamy je postanawiając, że zostaną dokończone, kiedy za oknami rozbłyśnie żółta kula mająca niezwykle dobry wpływ na nasze samopoczucie. Dodaje energii, radości, sprawia, iż chcemy żyć. To, że w ciągu doby mamy jasność i ciemność, jest zbawienne. Uzupełniające się. Sprowadzające harmonię i ład. W "Mrokach Łowisk"... nie zawsze wychodzi słońce. To znaczy nam, czytelnikom, tak właśnie się wydaje. Bohaterowie żyją pogrążeni w swoich własnych niepewnościach, lęku. Autorka stworzyła świat, który jest autentyczny a zarazem tak inny...

Maja już wie, że pragnie spleść ścieżkę swojego życia z dróżką Pawła, połączyć w jedno. Niestety nie będzie to proste ...

Całość recenzji na www.ksiazkanonstop.blogspot.com

www.czytelniazinnejbajki.blogspot.com

Znacie to uczucie, kiedy jak najszybciej chcecie przeczytać książkę, ale jednocześnie macie ochotę dawkować sobie tę przyjemność tak, by trwała jak najdłużej? Jeśli tak, to już wiecie co czułam podczas lektury drugiej części serii o łowiskach. Gdyby jednak nie przekonał Was ten argument wystarczająco, to dodam jeszcze, że rzadko się zdarza, aby drugi tom był lepszy od pierwszego - a ten jest! Dlatego premiera trzeciego, będzie dla mnie dniem wyjątkowo oczekiwanym!
A cóż takiego zaserwowała nam autorka tym razem? Przede wszystkim miejsce, którego opis jest tak niezwykły, że cały czas miałam wrażenie jakbym tam była. Łowiska odczuwamy wszystkimi zmysłami. Nigdy nie lubiłam opisów przyrody, jednak tutaj tworzą całą atmosferę. A ta jest niezwykła - mroczna, tajemnicza, niebezpieczna. Jednocześnie odpycha i przyciąga. Nie można się jej oprzeć. Czujemy, że w powietrzu czai się coś złego, ale kuszenie jest tak intensywne, że nie możemy mu się przeciwstawić.
Cała historia wciąga nas od pierwszych stron. Jeśli zaczniemy, jesteśmy straceni, za nic nie będziemy w stanie się oderwać. Wielkim atutem jest niebanalna fabuła, intrygująca tajemnica i nietypowy wątek miłosny, który zauroczy nawet przeciwników epizodów romansowych w powieściach. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak z pozornie prostej fabuły i znanego schematu, autorka stworzyła coś tak niebanalnego! Z pewnością ogromna w tym zasługa otoczki: sekrety, rodzinne tajemnice, mrok łowisk i trójka bohaterów, którzy stanowią centrum całej akcji - ich wzajemne relacje wciąż się zmieniają zaskakując czytelnika. Mamy kilka pikantnych scen, ale podobnie jak w części pierwszej, zostały pokazane z wyczuciem. Nie ma co się nastawiać na Pana Greya. I całe szczęście, bo Paweł i Robert to nieporównywalnie ciekawsze postaci! Obydwaj są tak intrygujący, że przez całą lekturę nie mogłam wytypować swojego faworyta. Paweł jest mroczny, tajemniczy i nieprzewidywalny. Majce ciężko jest go rozgryźć mimo związku, który ich łączy. To taki typ, który pociąga wiele kobiet. Robert natomiast to idealny materiał na męża - spokojny opanowany, troskliwy. Ktoś, na kim można polegać w każdej sytuacji. Obydwaj zostali świetnie opisani i mimo różnic budzą sympatię czytelnika. Kojarzą mi się nieco z braćmi z serialu "Pamiętniki wampirów". Trochę inaczej sprawa wypada z Majką. Mnie osobiście odrobinę irytowała. Nie wiem z czego to wynika, być może wypada ona blado przy wyjątkowo charakternych braciach. Bohaterka jest dość nijaka, czasem wręcz wkurzająca, a z nią samą także decyzje, które podejmuje.
"Mroki łowisk" trudno jest podciągnąć pod jeden konkretny gatunek. Wydawałoby się, że to kolejne babskie czytadło o trudnym związku. Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Nic bardziej mylnego! Przyjemność odbioru co prawda jest, i to ogromna, ale trzeba naszykować się, że wkroczymy na bardzo mroczny teren, a historia, która się z nim wiąże, przyprawia o gęsią skórkę... Dla mnie, fanki powieści grozy, jest to ogromna niespodzianka! Nie znajdziecie tu słodkich scen, które czasem przyprawiają czytelników o mdłości. W tej chwili powieści Anny Kasiuk są dla mnie numerem jeden wśród "kobiecej literatury obyczajowej". Czego możemy się jeszcze spodziewać? Zaskakujących zwrotów akcji - wydarzenia oraz uczucia bohaterów, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Przygotujcie się na wzruszenia i osobiste dramaty postaci, które poruszą wrażliwą stronę duszy nawet największych twardzieli.
Tak bardzo chciałabym się tam znaleźć... Jeśli istnieje takie miejsce, dajcie znać!
Jak można było się spodziewać, pisarka kończy powieść w najmniej oczekiwanym momencie. Chciałabym móc dorwać się do kolejnego tomu, ale niestety, jeszcze przyjdzie mi trochę poczekać! Jestem pewna, że wbije mnie w fotel. Autorka bowiem, wbrew wszelkim zasadom, drugim tomem przebiła pierwszy, który już wtedy wysoko postawił poprzeczkę! Z niecierpliwością czekam na zakończenie tej niezwykłej historii i jeszcze raz gratuluję Pani Annie wyjątkowej wyobraźni i talentu do budowania niepowtarzalnej atmosfery w powieści.

www.czytelniazinnejbajki.blogspot.com

• Posiadam :)