Miecz Jedi: Przygody Luke'a Skywalkera

Jason Fry Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Kanon Star Wars fantastyka, fantasy, science fiction
The Weapon of a Jedi: A Luke Skywalker Adventure
The Weapon of a Jedi: A Luke Skywalker Adventure
fantastyka, fantasy, science fiction
Błażej Niedziński
Kanon Star Wars

Ot taka sobie książęczka na jeden dzień, taki czasoumilacz z gwiezdnowojennego uniwersum.

Niestety nie jest już tak dobra jak pierwsza część trylogii "Ucieczka szmuglerów".
6/10

Jedna z lepszych książek, które przeczytałem do teraz, nic dodać nic ująć. [początek spoilera] Super opisana walka z Padlinożercą [koniec spoilera] jak i również sam trening Luke`a. Ode mnie 7.

Uwielbiam STAR WARS. Książka pełna akcji. SUPER!

Sympatyczna opowiastka o Luke'u Skywalkerze poszukującym i doskonalącym techniki wykorzystania Mocy, w misji dla ocalenia Rebelii.
I kolejny epizodyczny bohater, który przyciągnął moją uwagę (przewodnik Luke'a).
Książka do pochłonięcie w jeden wieczór. Ale to nie wada:)

Taka sobie prosta opowiastka o Jedi Luku (nie luku bagażowym!), młody Padawan bez mistrza. Ostatni Jedi w galaktyce i tak aż do Epizodu VIII (w grudniu premiera!) Książka opowiada jedną z przygód Jedi krótko po wydarzeniach z Epizodu VI.

Daję bardzo mocną 9 za świetną fabułę jak i genialny klimat, który można poczuć czytając ją.

Krótka i niezobowiązująca. Na każdym kroku czuć, że pisana jest dla młodszego czytelnika, gdyż schemat goni schemat a to sprawia, że historia jest przewidywalna.

Bardziej opowiadanie niż powieść. Skierowana do młodszego odbiorcy prosta historyjka, która niewiele wnosi do samego uniwersum i nowego kanonu. Ale może ono tłumaczyć pewne kwestie w innych dziełach, np to dlaczego Luke potrafi posługiwać się mieczem świetlnym ciut lepiej niż w momencie, gdy kończyła się Nowa Nadzieja.

Można przeczytać, jednak niewiele stracimy, gdy ją...

Bardzo interesująca a najbardziej to że nagle ten Sark che zabić luke'a

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Star Wars
  • Star Wars