Miecz Jedi: Przygody Luke'a Skywalkera

Okładka książki Miecz Jedi: Przygody Luke'a Skywalkera Jason Fry
Okładka książki Miecz Jedi: Przygody Luke'a Skywalkera
Jason Fry Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Kanon Star Wars fantasy, science fiction
Kanon Star Wars
The Weapon of a Jedi: A Luke Skywalker Adventure
Egmont Polska
2015-11-16
2015-11-16
2014-09-04
Błażej Niedziński

Okładka książki Star Wars Battles That Changed the Galaxy Jason Fry, Cole Horton, Chris Kempshall, Amy Ratcliffe
Star Wars Batt... Jason Fry, Cole Hor...
Okładka książki From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back Tom Angleberger, Sarwat Chadda, S.A. Chakraborty, Adam Christopher, Katie Cook, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Seth Dickinson, Rebecca F. Kuang, Alexander Freed, Jason Fry, Christie Golden, Hank Green, Rob Hart, Lydia Kang, Michael Kogge, C.B. Lee, Mackenzi Lee, Mark Oshiro, John Jackson Miller, Michael Moreci, Daniel José Older, Beth Revis, Cavan Scott, Emily Skrutskie, Catherynne M. Valente, Martha Wells, Django Wexler, Kiersten White, Gary Whitta, Charles Yu, Jim Zub
From a Certain... Tom Angleberger, Sa...
Okładka książki The Clone Wars: Stories of Light and Dark Lou Anders, Tom Angleberger, Preeti Chhibber, E. Anne Convery, Zoraida Córdova, Sarah Beth Durst, Jason Fry, Yoon Ha Lee, Rebecca Roanhorse, Anne Ursu, Greg Van Eekhout
The Clone Wars... Lou Anders, Tom Ang...

Tak jak poprzedni tom - bardzo przyjemna, umilająca czas pozycja dla fanów Gwiezdnych Wojen, jednak siadając do niej trzeba być gotowym na pewną infantylność i prostotę fabuły, wynikającą z tego, że -co by nie mówić- jest to książka stricte dla młodszych czytelników.

Ot taka sobie książęczka na jeden dzień, taki czasoumilacz z gwiezdnowojennego uniwersum.

Niestety nie jest już tak dobra jak pierwsza część trylogii "Ucieczka szmuglerów".
6/10

6/10

Jedna z lepszych książek, które przeczytałem do teraz, nic dodać nic ująć. [początek spoilera] Super opisana walka z Padlinożercą [koniec spoilera] jak i również sam trening Luke`a. Ode mnie 7.

Uwielbiam STAR WARS. Książka pełna akcji. SUPER!

Uwielbiam STAR WARS. Książka pełna akcji. SUPER!

Sympatyczna opowiastka o Luke'u Skywalkerze poszukującym i doskonalącym techniki wykorzystania Mocy, w misji dla ocalenia Rebelii.
I kolejny epizodyczny bohater, który przyciągnął moją uwagę (przewodnik Luke'a).
Książka do pochłonięcie w jeden wieczór. Ale to nie wada:)

Książka do pochłonięcie w jeden wieczór. Ale to nie wada:)

Taka sobie prosta opowiastka o Jedi Luku (nie luku bagażowym!),młody Padawan bez mistrza. Ostatni Jedi w galaktyce i tak aż do Epizodu VIII (w grudniu premiera!) Książka opowiada jedną z przygód Jedi krótko po wydarzeniach z Epizodu VI.

Daję bardzo mocną 9 za świetną fabułę jak i genialny klimat, który można poczuć czytając ją.

Krótka i niezobowiązująca. Na każdym kroku czuć, że pisana jest dla młodszego czytelnika, gdyż schemat goni schemat a to sprawia, że historia jest przewidywalna.

Bardziej opowiadanie niż powieść. Skierowana do młodszego odbiorcy prosta historyjka, która niewiele wnosi do samego uniwersum i nowego kanonu. Ale może ono tłumaczyć pewne kwestie w innych dziełach, np to dlaczego Luke potrafi posługiwać się mieczem świetlnym ciut lepiej niż w momencie, gdy kończyła się Nowa Nadzieja.

Można przeczytać, jednak niewiele stracimy, gdy ją sobie odpuścimy (a może nawet dzięki temu unikniemy rozczarowania).

Zapewne spojrzałbym ciut przychylniejszym okiem, jeśli te młodzieżówki zostałyby wydane jako jedno pozycja.

Można przeczytać, jednak niewiele stracimy, gdy ją...

• Star Wars
  • Star Wars