rozwińzwiń

Mama Alama. Biała uzdrowicielka

Okładka książki Mama Alama. Biała uzdrowicielka Christine Wallner
Okładka książki Mama Alama. Biała uzdrowicielka
Christine Wallner Wydawnictwo: W.A.B. biografia, autobiografia, pamiętnik
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
Mama Alama: Die weiße Heilerin. Ich habe mein Leben in Afrika gefunden
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
2016-01-30
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-30
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328027312
Tłumacz:
Aldona Zaniewska
Tagi:
Aldona Zaniewska
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
896
361

Na półkach:

Christine opowiada o swoim życiu, swoich wyborach szczerze, bez owijania w bawełnę. Nie było jej łatwo pod wieloma względami: choroby fizyczne, zawirowania emocjonalne, późno podjęte studia a wszystko po to by podążać za marzeniami. Myślałam, że więcej będzie opowieści z Afryki, jednakże rozumiem iż autorka chciała streścić swe życie aby nakreślić czytelnikowi okoliczności w których podejmowała takie a nie inne decyzje. Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Warto podążać za marzeniami!

Christine opowiada o swoim życiu, swoich wyborach szczerze, bez owijania w bawełnę. Nie było jej łatwo pod wieloma względami: choroby fizyczne, zawirowania emocjonalne, późno podjęte studia a wszystko po to by podążać za marzeniami. Myślałam, że więcej będzie opowieści z Afryki, jednakże rozumiem iż autorka chciała streścić swe życie aby nakreślić czytelnikowi okoliczności...

więcej Pokaż mimo to

avatar
12
11

Na półkach:

Bardzo dobrze wyobrazić sobie, rzucam wszystko zmykam do Afryki. Książka pisana parę lat temu, kiedy o problemie uchodźców, nikomu się jeszcze nie śniło. Z tej perspektywy zrozumieć dlaczego w końcu ONI ostatecznie podejmują ryzyko przyjazdu do Europy.

Bardzo dobrze wyobrazić sobie, rzucam wszystko zmykam do Afryki. Książka pisana parę lat temu, kiedy o problemie uchodźców, nikomu się jeszcze nie śniło. Z tej perspektywy zrozumieć dlaczego w końcu ONI ostatecznie podejmują ryzyko przyjazdu do Europy.

Pokaż mimo to

avatar
64
30

Na półkach: ,

Christine Wallner napisała powieść przygodową – z legendarną górą kontynentu afrykańskiego Kilimandżaro w tle. Tytuł „Mama Alama – Biała Uzdrowicielka”sugeruje, że pisarka posiadła tajemną wiedzę od Afrykańczyków i podzieli się z nią na kartach książki. Na czym polega zatem, fenomen jej recept?

Wallner opisuje swój proces samouleczenia się i odnajdywania sensu życia w aktywności oraz pokonywaniu przeszkód. Najpierw walczy o zdrowie, bo jako dziewczyna jest śmiertelnie chora, później walczy o pozycję w wiedeńskim High Society i zdobywa ją jako prawniczka, i żona ustosunkowanego męża. Rodzi dzieci, prowadzi dom, podróżuje. Bez miłości. Stwierdza, że kariera, pozycja, rodzina to nie jest sens jej życia i rusza na misję do Afryki leczyć i cywilizować. Mając 40 lat kończy drugie studia, tym razem medyczne, romansuje, rozwodzi się, prowadzi działalność charytatywną, w wieku 60 lat zakochuje się w Mangushy, rodowitym mieszkańcu wioski z widokiem na Kilimandżaro, bo tam właśnie leczy tubylców. Śpi pod namiotem, kocha się przy ognisku, chodzi nocą po buszu i cały czas pyta o sens życia. Wszytko to opisuje błyskotliwą narracją w konwencji pamiętnikarskiej.

Książka jest w moim ulubionym formacie, 250 stron, miękkie okładki oraz dobre zakończenie. Oprócz mocnej motywacji do życia niesie ważne treści poznawcze. Panoramiczne zestawienia europejskiej stabilizacji i afrykańskiej mentalności. Tamtejsze wartości plemienne, choćby pozycję kobiet autorka porównuje z europejską emancypacją. Przedstawia swojego męża Mangushe, który w wieku 60 lat po raz pierwszy widzi europejskie miasto i dziwi się, że pod budynkami są garaże a nie gliniane klepisko. Przedstawia swoją córkę, też zakochaną w Afryce i projekt, który jest sensem ich życia.

W internecie znajdziecie sporo filmów, zobaczycie Christine na werandzie swojego życiowego sukcesu Fundacji Afryka Amini Alama z śnieżną czapą Kilimandżaro w tle. Jednak zanim obejrzycie filmy przeczytajcie opowieść spełnionej białej uzdrowicielki. Być może po lekturze, ktoś zapragnie rzucić wszystko i pojechać kopać studnie w Afryce?

Christina Wallner gra na empatycznym tonie, nie zapomina jednak o sobie i to wydaje się, jest receptą na jej sukces, który z powieści możemy przetransponować na swoje życie. Nie bać się przeciwności, doskonalić się i pomagać. W powieści wezwanie o niesienie pomocy – co wydaje się specjalne ważne, skierowane jest w podświadomość, w pierwotne zakamarki mózgu. Bo przecież z Afryki przyszliśmy do współczesnego świata.

Tęsknotę za łonem matki, czyli za Afryką z jej mentalnością, wartościowaniem, słońcem, ogniem, kolorami, muzyką, zwierzętami, pejzażem – powieść Mama Alama, skutecznie w was obudzi, bo zanim powstało pismo, były opowieści przy wieczornym ognisku, taką też snuje Christina Wallner. Polecam.

http://blog.wirtualnemedia.pl/jaroslaw-banas/post/mama-alama-budujaca-powiesc-na-weekend

Christine Wallner napisała powieść przygodową – z legendarną górą kontynentu afrykańskiego Kilimandżaro w tle. Tytuł „Mama Alama – Biała Uzdrowicielka”sugeruje, że pisarka posiadła tajemną wiedzę od Afrykańczyków i podzieli się z nią na kartach książki. Na czym polega zatem, fenomen jej recept?

Wallner opisuje swój proces samouleczenia się i odnajdywania sensu życia w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    20
  • Chcę przeczytać
    13
  • Posiadam
    6
  • 2018
    2
  • Mama Ala
    1
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie
    1
  • 2023
    1
  • Literatura faktu
    1
  • Literatura kobieca
    1
  • Domowa biblioteczka
    1

Cytaty

Więcej
Christine Wallner Mama Alama. Biała uzdrowicielka Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także