Wieża Jaskółki

Andrzej Sapkowski Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction 428 str.
superNOWA
fantastyka, fantasy, science fiction
wiedźmin ciri yennefer geralt wieża jaskółki sapkowski

superNOWA
fantastyka, fantasy, science fiction
wiedźmin ciri yennefer geralt wieża jaskółki sapkowski

Kup książkę

Minęły już 2 tygodnie odkąd ją przeczytałem. I tak jak wówczas nie miałem pomysłu na jej recenzję, tak dalej nie mam. Napiszę wiec pierwszą myśl jaka przychodzi do głowy - trochę to nijakie. Coś się dzieje, ale zupełnie nie wzbudza to zainteresowania, humoru nie ma. Regres w stosunku do poprzedniej części.

Świetna część, bo wszystkie wątki są prowadzone bardzo proporcjonalnie. W końcu wiadomo co dzieje się z Ciri. Troszkę przeszkadzały mi te niewielkie, ale wprawdzie, przeskoki czasowe w wątkach poszczególnych postaci ale akcja jest taka wartka, że nie sposób oderwać się od lektury.

„Wieża Jaskółki” to szósta odsłona Wiedźmina. Rozpoczyna się w dość zaskakujący sposób, a podczas czytania pojawiają się nowe postacie, które opowiadają nam to, co działo się z Ciri. Oczywiście, nasza bohaterka również opowiada nam o tym, przez co przeszła. Ten lekki przeskok czasowy i wprowadzenie kolejnych punktów widzenia tej historii, napawa mnie dawką niepewności… to...

Czwarty tom sagi, trzymający poziom poprzedniego. Polityczna intryga się zagęszcza, wątek Geralta i Ciri (zwłaszcza Ciri) są prowadzone w ciekawy sposób, spotykamy też ostatnią bohaterkę z wiedźmińskiej kompanii, Angouleme (której nigdy wielkim fanem nie byłem).

Z tego tomu pochodzi jedna z moich ulubionych scen z całej serii, a na pewno ulubiona z Ciri, czyli taka jedna z...

Niczego nie dodam, wszystko już napisano o Panu Andrzeju i wszyscy mamy nadzieję że jeszcze coś napisze.

"Mamo, czy to demony?
Czy to Dziki Gon?
Zmory z piekła rodem?
Mamo,mamo!
Cicho, cicho, dzieci.
To nie demony, nie diabły...
Gorzej.
To ludzie."

Bardzo brutalna część. Oj tak, wiem, żadna z wcześniejszych nie jest łagodną niczym kołysanka na dobranoc opowiastką, jednak kartki "Wieży Jaskółki" miejscami aż ociekają posoką i juchą.
Mroczna, przygnębiająca, ciekawa i...

Tu mamay już utkaną pięknie akcję, już skupiamy się na rzeczach najistotniejszych. ale znowu coś delikatnie spacza ten świat w mroczną stronę. znów wszystko - głównie jednak intencje - zżera coś stojącego ponad bohaterami, którzy walczą uwikłani w swoje ułomności

Absolutna rewelacja. Mistrzostwo gatunku.

Czwarta część przygód wiedźmina Geralta i jego kompanii jest moją najmniej ulubioną. Sprawia, że tracę nadzieję na pomyślne rozwiązanie historii bo jest ciemnoszara i depresyjna. Postacie są zmęczone, co najmniej półmartwe mentalnie i zdaje się że po prostu chcą żeby wszystko się już zakończyło. Ja jako czytelniczka też już chcę, żeby całe to niepotrzebne cierpienie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , , , ,

Najlepszy tom dotychczas. Uwielbiam grę Sapkowskiego z czasem i perspektywą wydarzeń.

Dyskusje

33 869