Bogini z nożem w dłoni

Okładka książki Bogini z nożem w dłoni Marek Grzywacz
Okładka książki Bogini z nożem w dłoni
Marek Grzywacz Wydawnictwo: Horror Masakra horror
56 str. 56 min.
horror
Horror Masakra
2015-12-01
2015-12-01
56 min.

Okładka książki Mapa Cieni. Opowieści z nawiedzonych miejsc Krzysztof Biliński, Sylwia Błach, Joanna Bujak, Rafał Christ, Bartłomiej Fitas, Michał Gacek, Marek Grzywacz, Dawid Kain, Magdalena Kałużyńska, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Łukasz Radecki, Piotr Roemer, Michał Stonawski, Michał J. Walczak, Aleksandra Zielińska
Mapa Cieni. Op... Krzysztof Biliński,...
Okładka książki Edmundopeja Dariusz Barczewski, Bartłomiej Dzik, Marek Grzywacz, Dawid Kain, Dariusz Kuchniak, Kazimierz Kyrcz jr, Kornel Mikołajczyk, Karol Mitka, Bartosz Orlewski, Agnieszka Pilecka, Wanda Stanisławska, Michał J. Walczak, Zeter Zelke
Edmundopeja Dariusz Barczewski,...
Okładka książki City 4. Antologia polskich opowiadań grozy Dagmara Adwentowska, Adam Froń, Marek Grzywacz, Hubert Jarzębowski, Krzysztof Kochański, Kacper Kotulak, Tomasz Krzywik, Kazimierz Kyrcz jr, Joanna Łańcucka, Janusz Mika, Kornel Mikołajczyk, Dariusz Muszer, Bartosz Orlewski, Tadeusz Oszubski, Adam Podlewski, Jacek Skowroński, Marta Sobiecka, Anna Szczęsna, Jarosław Turowski, Istvan Vizvary, Mariusz Wojteczek, Flora Woźnica, Marcin Zwoleń, Marek Zychla
City 4. Antolo... Dagmara Adwentowska...

I cyk, kolejna dawno upragniona pozycja. 🤗

Mordeczki, kojarzycie dr. Loomisa z "Halloween"? Dla niewtajemniczonych-to ten typek co chciał powstrzymać Michaela za wszelką cene.
Wyobrazcie sobie teraz ze gość napisał prace o tym że tam gdzie pojawia się morderca jest lepiej, w sensie że zwieksza się dobrobyt, zaciesnianą się ludzkie więzi i wogóle czilera na maksa.

I wiecie co jest w tym najlepsze? Ameryka to podchwycila. Pojawiła się sekta, małe zamkniete osiedla w których żyją ludzie gdzie co rok przychodzi morderca i radośnie zabija kilka osób.

Oczywiście nie trzeba było długo czekać az nasz wspaniały kraj pójdzie za ciosem, bo w końcu Polacy nie gęsi i swoich morderców mają.
I tu zaczynamy główną historie. Pewne osiedle w kraju przygotowuje sie na przyjscie chodzącej smierci: każdy przekonuje że to oczywiscie zaszczyt zostać meczennikiem i takie tam. Okazuje się ze nie każdemu to pasuje a w szczególnosci głównemu bohaterowi który wraz z piekną niewiastą próbuje nie skończyć w ziemi.

Intrygująco nieprawdaż?

Przyznaje że to było cos, pomysł wgniótł mnie w fotel i sprawił ze o niczym innym nie jestem w stanie myśleć. Szkoda tylko że to taka krótka nowelka bo na 58 stron

I cyk, kolejna dawno upragniona pozycja. 🤗

I wiecie...

Przedmieścia. Zamknięte osiedle. I krwawy, niepokojący kult. Oraz para nastolatków, którzy chcą przeciwstawić się fanatycznej tradycji. Autor wykreował naprawdę fajny klimat na tych kilkudziesięciu stronach. Niestety - cały potencjał został sprasowany w niewielką nowelkę, za lekką, żeby zaszokowała, za krótką, żeby móc rozsmakować się w całkiem obiecującej lekturze. Akcja poprowadzona jest błyskawicznie. Zbyt szybko. Ma się wrażenie, że z tego w zasadzie prostego pomysłu, można było wycisnąć więcej. Najlepiej w formie rozbudowanej powieści. Czytałbym takową!

Po więcej zapraszam na mojego bloga:

"Bogini z nożem w dłoni" to opowiadanie z niejednym ciekawym pomysłem, które rozwija się nijak i kończy się fałszywą nutą. Grzywacz sprytnie nawiązuje do popularnego podgatunku filmowego horroru, tworzy intrygujące uniwersum i w miarę solidnego bohatera, ale wszystko to spaja fabułą, która budzi tylko obojętność. Nie daje też czytelnikowi okazji do pomyślunku, wykładając wszystko wprost jak nadgorliwy belfer. Na początku przewracałem strony w napięciu, ale potem myślałem już tylko o tym, że opowiadaniu przydałaby się porządna redakcja, która pomogłaby Grzywaczowi zapanować nad dialogami, i wygładziłaby surowy styl.

Bardzo dobra nowelka, pokazująca do czego może doprowadzić fanatyzm religijny i pragnienie zdobycia popularności za wszelką cenę. Marek snuje opowieść w taki sposób, że ciężko się oderwać od lektury. "Bogini" to idealna lektura na wieczór.

• Horror
  • Ciężko dostępne
  • Horrory DZ
  • Horror
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Bogini z nożem w dłoni