Kilka godzin do szczęścia

Okładka książki Kilka godzin do szczęścia
Roma J. Fiszer Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Do szczęścia (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Do szczęścia (tom 1)
Edipresse
2016-01-16
2016-01-16
Obyczajowa miłość rodzina

Wielotomowa saga, chwilami zbyt rozdmuchana, ale plusem jest niezły "przewodnik krajoznawczy po Kaszubach" ;)

Akcja serii toczy się m.in. na Kaszubach, w Trójmieście. Dobrze mi się czytało, ponieważ moje rejony :)

Przesłuchałam tą książkę w audiobooku. Polecam ogromnie czyta Paulina Holtz. Mamy tutaj (tak powiem to) super książkę do przeczytania dla przyjemności. Spędzicie przyjemne chwile z bohaterami. Babcia, córka, wnuczka. Los sprawia, że znajdują się na Kaszubach. Na każdej stronie coś się dzieje. Nie ma przedłużania akcji. Tajemnice, miłość, różnica pokoleń, Kaszuby, Poznań. Polecam !!!

1912

Trochę inna, ale dobra dla wyciszenia emocji i skolatanych myśli...

Trochę inna, ale dobra dla wyciszenia emocji i skolatanych myśli...

Przeczytane - to jednak za dużo powiedziane. Bo naprawdę, po pierwszych kilkudziesięciu stronach, kartkowałam książkę coraz szybciej. Co było nie tak? Wszystko, z wyjątkiem pomysłu. Niestety. Chyba sam autor wstydził się swojej książki, bo wydał ją pod pseudonimem. Wypożyczyłam wszystkie cztery części serii, ale na pozostałe trzy szkoda czasu i atłasu.

Rozczarowałam się . Nuda wychodzi z każdej niemal strony tej książki. Styl trochę infantylny . Bohaterki idealne aż do bólu. Są lepsze pozycje, dlatego odpuściłam sobie mniej więcej w połowie.

Bardzo dobra lektura o miłości, przyjaźni i tajemnicach rodzinnych.

Bardzo dobra lektura o miłości, przyjaźni i tajemnicach rodzinnych.

Poczatek super ciekawy i wciagajacy. Reszta troszke nudniejsza przez wszystkie opisy historaczne i turystyczne.

Zapowiadała się bardzo ciekawie. Historia sprzed 60 lat, postanowienie, żeby rozwikłać zagadkę swojej własnej historii. No i tu się kończy ciekawa fabuła.
Potem jest tylko słodko i cukierkowo, aż ciężko mi było wytrwać do końca. TYLKO dla fanów takich właśnie idyllicznych opowieści. Zero zwrotów akcji, zero smutnych buź, bohaterowie prawie bez wad...
Na pewno nie sięgnę po drugi tom :-(

Na pewno nie sięgnę po...

Interesująca dość klimatyczna książka o szukaniu swoich korzeni. O trzech pokoleniach kobiet i ich wspaniałej rodzinnej więzi. O tym jak prawie jednocześnie odnalazły miłość.

Dodaj cytat z książki Kilka godzin do szczęścia