Szabla i pałka gumowa

Okładka książki Szabla i pałka gumowa
Józef Mackiewicz Wydawnictwo: Kontra Cykl: Józef Mackiewicz: Dzieła (tom 23) publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Józef Mackiewicz: Dzieła (tom 23)
Kontra
2015-01-01
2015-01-01

Napiszę to, bo nie wydaje się oczywiste (sam nie byłem pewien, co kupuję): książka jest zbiorem publikacji - głównie z londyńskich "Wiadomości" i głównie recenzji. Relatywnie ciekawa, na tyle na ile ciekawe mogą być recenzje. Czytając książkę można odtworzyć stosunki, jakie panowały na emigracji i chyba to jest największą jej wartością (obok historycznych dygresji autora). Warto przeczytać, ale radzę zostawić sobie tę książkę na koniec, gdyż pojawiają się nawiązania do innych książek Mackiewicza (wywiady, odpowiedzi na listy).

Dodaj cytat z książki Szabla i pałka gumowa