Antymasońska komórka Episkopatu Polski w świetle badań i dokumentów (1946-1952)

Okładka książki Antymasońska komórka Episkopatu Polski w świetle badań i dokumentów (1946-1952)
Tomasz Krok Wydawnictwo: Black Antlers Press powieść historyczna
powieść historyczna
Black Antlers Press
2015-12-10
2015-12-10
wolnomularstwo wyszynski okultyzm episkopat masoneria kościół

Okładka książki Hermaion nr 5 Krzysztof Grudnik, Tomasz Krok, Dariusz Misiuna, Zbigniew Łagosz
Ocena 6,3
Hermaion nr 5 Krzysztof Grudnik, ...
Okładka książki Hermaion nr 4 Tadeusz Cegielski, Anna Kargol, Tomasz Krok, Adam Podlewski, Rafał T. Prinke, Piotr Witt, Zbigniew Łagosz
Ocena 6,9
Hermaion nr 4 Tadeusz Cegielski, ...

Pozycja obowiązkowa. Młody naukowiec podejmuje się tematu naprawdę niebezpiecznego dla wielu środowisk z iście stoickim spokojem i lekkością prowadzonej narracji.

Książka ma charakter naukowy, ukazuje działanie "komórki antymasońskiej" parającej się zbieraniem informacji na temat osób należących czy raczej rzekomo należących do wolnomularstwa. Nie omija tematów trudnych, jak zaangażowanie w działalność owego towarzystwa kardynała Wyszyńskiego, a przede wszystkim realnego wpływu działań "szpiegowskich" na życie kilku osób (mowa o aresztowaniu Roberta Waltera i Mariana Grużewskiego). Książkę czyta się bardzo dobrze, warto polecić.