Szczęśliwe garnki. Kulinarna książka z przepisami na jesień

Okładka książki Szczęśliwe garnki. Kulinarna książka z przepisami na jesień Beata Pawlikowska
Okładka książki Szczęśliwe garnki. Kulinarna książka z przepisami na jesień
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Edipresse kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Edipresse
2015-11-18
2015-11-18
Przepisy na jesień Blondynka Szczęśliwe Garnki przepisy kulinarne

2034

Beata Pawlikowska to znana wszystkim podróżniczka, dziennikarka i autorka książek. Podrożuje po świecie i dzieli się z nami swoimi wrażeniami, ale również przepisami kulinarnymi.

Ostatnio została wydana seria książeczek kulinarnych z cyklu Szczęśliwe garnki, na każdą porę roku, a dodatkowo przepisy świąteczne i przepisy na ciastka.
Autorka preferuje proste, ale bardzo smaczne dania. Nie potrzeba do nich wiele składników, czas wykonania też jest krótki, a można zdrowo i smacznie zjeść. Orłem w kuchni nie jestem, więc taka kuchnia bardzo mi odpowiada :)

Beata Pawlikowska przygotowuje posiłki zgodnie z filozofią pieciu przemian. Jest to pięć żywiołów odpowiadających pięciu porom roku:
D - drzewo, wiosna
O - ogień, lato
Z - ziemia, późne lato
M - metal, jesień
W - woda, zima.
Symbole przemian znajdują się przy składnikach posiłków. Idealne danie powinno zawierać przynajmniej jeden składnik każdego żywiołu. Proponowane dania są z kuchni wegetariańskiej, Autorka używa świeżych warzyw, owocow, kasz, zbóż. W każdej z książeczek znajdziecie ponad trzydzieści dań odpowiednich dla danej pory roku. Wychodzą z tego kolorowe, smaczne i przede wszystkim zdrowe dania.

Mnie zaciekawiła cała gama dań z dynią w roli głównej. Znajdziecie tutaj również przepisy na swojski chleb, odżywcze koktajle, ciepłe sałatki, zupy. Słowem cała feria smaków i barw!

Książeczki z serii Smaczne garnki są pięknie wydane i bogato ilustrowane. Przepisy podane są w prostej i zrozumiałej formie. Nie wymagają specjalnych umiejętności - każdy może je zrobić we własnej kuchni.

Autorka preferuje proste, ale bardzo...

• Wyzwanie LC 2021
  • Kulinarne
  • Do kupienia
  • Poradniki - Kulinarne

Dodaj cytat z książki Szczęśliwe garnki. Kulinarna książka z przepisami na jesień