Uwikłani. Obsesja

Okładka książki Uwikłani. Obsesja
Laurelin Paige Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Uwikłani (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Uwikłani (tom 2)
Found in You
Wydawnictwo Kobiece
2016-03-16
2013-09-28
Monika Pianowska
klub tajemnice erotyka seks uczucia przeszłość mrok obsesja fascynacja namiętność pożądanie grzechy związek romans zaufanie

1911 ocen

Obsesja - Nie można się od niej oderwać ….

Obsesja - Nie można się od niej oderwać ….

Lepsza niż pierwsza część. Sporo się dzieje, dużo intryg, zawiłości, bohaterowie też się zmieniają na plus.

w sam raz na relaks i chwilę zapomnienia

w sam raz na relaks i chwilę zapomnienia

Obsesja to druga cześć cyklu Uwikłan . Co istotne - może stanowić odrębną część, choć warto poznać wcześniejsze losy i sposób poznania głównych bohaterów.
Ok, co zatem znajdziemy w książce?
• seks
• sekrety
• podejrzenia
• jeszcze więcej seksu
🙄

Podobał mi się wątek dotyczący Celii, jednak mam trochę zastrzeżeń. Alayna, główna bohaterka była trudna do zniesienia, nawet dla czytelnika, więc cierpliwość jaką wykazywał wobec niej Hudson była chwilami nienaturalna. No, litości! Który mężczyzna z takim spokojem i wyrozumiałością znosiłby histerie kobiety? Po drugie - słabo rozwinięta fabuła kosztem gorących, miłosnych uniesień burzliwej pary. Ciekawa jestem jak potoczą się ich dalsze losy - na przeczytanie czekają na mnie na półce jeszcze kolejne 2 części. 😀

Ok, co zatem znajdziemy w książce?
• seks
• sekrety
• podejrzenia
• jeszcze więcej seksu
🙄

Podobał mi się wątek dotyczący Celii, jednak mam trochę zastrzeżeń....

Przeczytałam, zwiększyłam liczbę gwiazdek.
Dlaczego?
1. Jest więcej akcji, napięcia.
2. Subiektywne odczucie: opisanych jest mniej scen erotycznych, co też na plus.
3. Nadal możemy dowiedzieć się czegoś więcej o bohaterach, ale mimo to zostaje posmak tajemnicy.

Przeczytałam, zwiększyłam liczbę gwiazdek.
Dlaczego?
1. Jest więcej akcji, napięcia.
2. Subiektywne odczucie: opisanych jest mniej scen erotycznych, co też na plus.

Minusem jest zakończenie (we wcześniejszej części było lepiej napisane )
Ogólnie książka godna polecenia

Minusem jest zakończenie (we wcześniejszej części było lepiej napisane )
Ogólnie książka godna polecenia

I nadszedł dzień w którym po raz pierwszy porzuciłam serię w połowie czytania. Zawsze próbuję wytrwać do końca żywiąc nadzieję, ze może ostatni tom będzie tym przełomowym i zmienię zdanie odnośnie całości. Ale „Uwikłani” to było wyzwanie, by skończyć chociaż te trzy tomy, które opowiadają główną historię.
Patrząc na okładkę możemy od razu wywnioskować, ze książka jest przeznaczona dla dorosłych. Nigdzie nie musi być to napisane, mi w zupełności wystarczyło zdjęcie półnagiej kobiety, żeby tak to odebrać. I bardzo mnie zastanawia po co to wszystko skoro środek, poza seksem, nie przypominał mi książki 18+
Chyba jestem za stara na książki w których autor w trakcie zbliżenia bohaterów pisze, ze Hudson miał ochotę wylizać jej muszelkę 🙄 panie i panowie, czy w wieku 30 lat ktoś wpada na pomysł, żeby wylizać kobiecie muszelkę albo masować jej rozgrzany pączek? On ma drąg albo konar, ona muszelkę, czasami pąk kwiatu. To miał być erotyk, a nie jakaś parodia po której zamiast wilgotnych majtek mamy przy sobie wiadro, gdyby zrobiło nam się niedobrze.
Historia sama w sobie to jakaś totalna bzdura, miliarder, można wnioskować, że to jakiś socjopata, upatruje sobie dziewczynę, która ma zaburzenia psychiczne, by razem weszli w pewien układ. On z problemami, ona z problemami i idealnie się dogadują jakby to była najbardziej normalna rzecz na świecie.
To było straszne doświadczenie i dziś jadę nad morze dokładnie przyjrzeć się muszelkom, może te wilgotne leżące na brzegu w jakiś sposób pomogą mi zrozumieć co za bzdury czytałam przez kilka godzin 🙈

Patrząc na okładkę możemy od razu wywnioskować, ze książka jest...

Na półkach: , , , , , ,

Przeczytałam I część, która mi się nie podobała. I ta również jest nienajlepsza. Schematyczność, braki logiki, nieciekawe postacie, których nie da się lubić i naprawdę nudne, przydługie opisy aktów. Niestety mam taki nawyk przy książkach z serii, że muszę je wszystkie przeczytać. I zawsze mam nadzieję, że coś się poprawi np. autorka książek zbierze opinie, zyska nowe doświadczenia, pójdzie na kurs pisarski...czy cokolwiek. Może następnym razem? :)
Jeżeli podobała Ci się I część, to ta z pewnością Ci się spodoba (więcej się dzieje, lepiej poznajemy bohaterów, jest zwrot akcji).

Alayna i Hudson decydują się na prawdziwy związek. Choć Laynie obawia się tego skoku na głęboką wodę to wie, że kocha Hudsona i jest przy nim lepszą osobą. Dla obojga bycie z kimś to zupełna nowość, jednak całkiem nieźle odnajdują się w nowej rzeczywistości. Jednak co się stanie gdy tajemnice zaczną się piętrzyć, przeszłość po raz kolejny zapuka do drzwi, a nieprzychylni im ludzie ciągle będą wystawiać ich na próby?
"Darzenie miłością jakiejś osoby niekoniecznie musi oznaczać, że jest się dla niej kimś odpowiednim- ani nie czyni jej automatycznie pasującą do naszego świata."
Jestem przyzwyczajona do tego, że kontynuacje są zawsze gorszymi wersjami pierwszej części, nawet jeśli trzymają poziom. I jakie tu było moje zaskoczenie! Śmiało mogę stwierdzić, że "Obsesja" jest jeszcze lepsza od "Pokusy". Na początku skupiamy się na problemach psychicznych bohaterów i tego jak z nimi funkcjonują w codziennym życiu. Jednak całe zamieszanie, które jest największą wartością książki zaczyna się jakoś w połowie. Alayna była bardzo niepewna i gubiła się w tym komu ufać. Ale wiecie co w tym było najlepsze? Autorka tak poprowadziła wydarzenia, że sama miałam wątpliwości kto stoi po stronie Laynie. Czy Hudson na pewno coś do niej czuje czy może po raz kolejny bawi się w manipulanta? (pomimo wielu jego gestów, które pokazywały, że Laynie jest dla niego bardzo ważna byłam wewnętrznie rozdarta w co wierzyć i pełna sceptycyzmu...). Czy Celia faktycznie jest zwykłą suką czy może zagubioną kobietą, która chce czuć się potrzebna? I tak naprawdę nawet w stosunku do Sophii nie można żywić tylko niechęci, bo ta kobieta w gruncie rzeczy jest niesamowicie samotna i szuka ucieczki. Mira i Jack to światełka tej opowieści, choć zdaję sobie sprawę z tego, że ojciec Hudsona nie jest krystalicznym człowiekiem to jednak bardzo go polubiłam. Ta książka jednak nie daje nam odpowiedzi na wszystkie pytania, przede wszystkim co do przeszłości H. czy jego relacji z Celią. Aż się boję sięgnąć po kolejny tom.
"Nasza przeszłość zawsze będzie nam zagrażać, zawsze będzie się mogła między nami pojawić. Ale nic się między nami nie pojawi i nie stanie nam na drodze, jeśli na to nie pozwolimy."

Świetna, chyba lepsza od pierwszej części, więcej dramatycznych wydarzeń no i ta obsesja..