Christine

Okładka książki Christine Stephen King
Okładka książki Christine
Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Ekranizacje: Christine (1983) horror
horror
Ekranizacje:
Christine (1983)
powieść zło widmo miłość

Okładka książki Talizman Stephen King, Peter Straub
Talizman Stephen King, Peter...
Okładka książki Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...
Okładka książki Śpiące królewny Owen King, Stephen King
Śpiące królewny Owen King, Stephen ...

Miłość i fascynacja rzeczami, tak się kończy. Przeraża, wstrząsa, rzuca na kolana.

Polecam

Polecam

Potrzebowałem czegoś lekkiego do przeczytania i ta książka idealnie się do tego nadała. Bardzo fajna historia, w której nieco zmieniłbym zakończenie, ale dobrze wiem, że King wiele rzeczy lubi robić po swojemu wbrew oczekiwaniom czytelników. Teraz muszę sobie odkurzyć film, który obejrzałem jako dzieciak, bo chyba różnił się znacznie od literackiego pierwowzoru.

Nie jest to jakaś wybitna książka, ale warto po nią sięgnąć. Nawet jeśli nie przypadnie wam do gustu motyw samochodu-mordercy to docenicie ją za inne rzeczy. Za powrót do młodości, za siłę przyjaźni i miłości. Za szaleństwo na punkcie auta.

Nie jest to wybitne ani tym bardziej straszne, ale ma swój urok.

Nie jest to wybitne ani tym bardziej straszne, ale ma swój urok.

Z uwagi na wydanie dwutomowe tutaj kilka słów odnośnie zakończenia całej historii.

King jak już zdążyłam się przekonać także i w tej książce zrobił otwarte zakończenie całej historii.
Oczywiście brak też sielankowego zakończenia opowieści w stylu pokonałeś smoka to będziesz żyć długo i szczęśliwie.

Po latach posiadania książki, znacznego smaku nabiera z wiekiem.

Po latach posiadania książki, znacznego smaku nabiera z wiekiem.

Audiobook 6,5/10

Po tytule mogłoby się wydawać, że najważniejsza będzie „postać”. Jednak moim zdaniem to opowieść gra tu pierwsze skrzypce. A opowiadać to King potrafi „całkiem nieźle”.
Jednak książka momentami się dłuży. Zakończenie nie przystoi do autora — stać go na dużo, dużo więcej. Jednak nie jest to zła książka, na pewno też nie jest średnia. Polecam mimo wszystko.

10 - Arcydzieło;
5 - Średnia;
4 - Taka se;
3 - Skończyłem z musu;
2 - Tragedia;
1 - Gorzej niż tragedia. Nie wiem, jak skończyłem.

Audiobook 6,5/10

Kto by pomyślał że książka o jakiejś morderczej Christine będzie taka fajna...

Kto by pomyślał że książka o jakiejś morderczej Christine będzie taka fajna...

Trochę przydługa opowieść o przyjaźni i obsesyjnej miłości. Liczyłem na horror pełen grozy, a dostałem niezbyt wygórowanych lotów opowieść dla piętnastolatków.

Można przeczytać, ale jak tego nie zrobisz to niczego nie stracisz ;)

Można przeczytać, ale jak tego nie zrobisz to niczego nie stracisz ;)

Książkę czytałam już jakiś czas temu i pamiętam, że byłam mocno rozczarowana fabułą i samym pomysłem na główny motyw grozy.

Bardzo długo to wydanie książki leżało u mnie w bibliotece.
Jak widać musiałam dojrzeć do przeczytania tej książki.
Kto by pomyślał, że opowieść o morderczy samochodzie może mnie tak zaciekawić.
King jest mistrzem horroru. Nie wszystkie jego książki czyta się z łatwością. Warto się jednak przekonać. Ja zobaczyłam, że im jestem starsza tym bardziej doceniam pióro pisarza.

A co do samej książki... To była miłość od pierwszego wejrzenia. Siedemnastoletni Arnie Cunningham zobaczył Christine i zdecydował, że musi ona należeć do niego. Rodzice, dziewczyna, najlepszy przyjaciel i wrogowie Arniego przekonali się, co znaczy stanąć na drodze mściwej i bezlitosnej Christine. Bo Christine to nie kobieta. To siejący zło i śmierć Plymouth fury rocznik 1958, samochód za którym siedzi LeBay.

Bardzo długo to wydanie książki leżało u mnie w bibliotece.
Jak widać musiałam dojrzeć do przeczytania tej książki.
Kto by pomyślał, że opowieść o morderczy samochodzie może mnie tak zaciekawić.

• Stephen King
  • Horror