Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
powieść zło widmo miłość
kryminał, sensacja, thriller
Arkadiusz Nakoniecznik
powieść zło widmo miłość

Nie jestem obiektywny! Kocham tą książkę! Kocham samochody! I uwielbiam Kinga!

Wszystko za co lubię Kinga w pigułce! Mało miasteczkowy amerykański klimacik, groteskowe monstrum i naprawdę dający się polubić bohaterowie i zapierająca dech w piersiach akcja! Jest to kolejna książka tego autora przez którą przebrnąłem i zaraz biorę się za kolejną, Stephen potrafi zatrzymać przy sobie czytelnika. :)

Czyta się dobrze, jak to Kinga, lecz jest niesamowicie rozwleczona. Nie utrzymuje napięcia jak inne powieści tego autora - historie niektórych bohaterów nie wnoszą za wiele do całości.

Nie wiem jak King to robi, ale nawet z tak teoretycznie durnej do granic możliwości historii potrafi stworzyć niezwykle ciekawą, wciągającą i trzymającą w napięciu książkę. To w pewnym sensie arcydzieło. Nie, to po prostu jest arcydzieło.

Ksiazka bardzo dobra, nie mam wiekszych zastrzeżeń. Tak naprawdę bardziej nazwałbym ją dramatem psychologicznym. Arnie to postac, ktora smialo można by porownac np do Raskolnikova albo do filmowego Arthura Flecka (Jokera). Podsumowujac Arnie jest postacia tragiczną. Mimo wszystko jest mi go żal. Calość oczywiscie skupia sie na tytulowej Christine ale nie byłoby jej bez...

Historia wciągająca, opisów jest na tyle , by zrozumieć sytuacje, ale nie były nużące (choć czasami było ich za mało). Zakończenie, bynajmniej dla mnie, po części przewidywalne, ale i tak bardzo mi się podobało. Nie stracisz czasu czytając jej.

Pierwsze spotkanie z autorem i całkiem pozytywny odbiór, choć oczywiście trzeba być w nastroju na "bajkę" dla dorosłych :D

Na półkach: , , , ,

Nie wiem czy teksty piosenek po prostu traciły one na przekładzie, ale z każdym kolejnym cytatem Disco Polo rosło w moich oczach do rangi sztuki.

Nie powiem, żeby to była najlepsza książka, jaką czytałam w życiu, ale była wystarczająco wciągająca, żebym bez bólu ją pochłonęła, pomimo oczywistości zakończenia. Nie oszukujmy się - to taka klasyka gatunku, sama powieść jest dla mnie wręcz napisana "podręcznikowo". To miało swoje wady i zalety, bo z jednej strony niczym nie mogła mnie zaskoczyć , ale z drugiej ciąg...

Moj top 5 Kinga - swietna, zaskakujaca i trzymajaca w napieciu, z bardzo dobrze wykreowanymi postaciami.
Motyw fantastycznego samochodu juz gdzies byl (nawet w innej ksiazce tego samego autora), i mimo poczatkowego sceptycyzmu (mordujacy samochod? - ok...), moge spokojnie stwierdzic, ze ta historia zdecydowanie miala cos w sobie i bardzo mnie wciagnela.

Dyskusje

9 715