Ogień i woda

Okładka książki Ogień i woda Pauline Rowson
Okładka książki Ogień i woda
Pauline Rowson Wydawnictwo: Red Horse Seria: Tajna Strefa kryminał, sensacja, thriller
Tajna Strefa
In cold daylight
Red Horse
2008-01-01
2008-01-01
Tomasz Chwałczyk
Paulina Rowson Tajna seria strażacy śmierć

W pożarze opuszczonego budynku portowego ginie strażak Jack Bartholomew.Jego przyjaciel artysta malarz, Adam Greene, otrzymuje kartke pocztowa z wiadomościa od zmarłego rzyjaciela. Data na stemplu wskazuje, że zostałe wysłana w dniu tragicznego zdarzenia. Czym zajmował się po słuzbie jego przyjaciel? Co odkrył przed śmiercią? Komu zależało na jego uciszeniu? Adam poprzysięga ze rozwikła sprawę, sciągając tym na siebie wiele niebezpieczeństw. Dobra i wiagajaca to ksiazka. Połączenie kryminału i sensacji. Gorąco polecam.

Moim zdaniem raczej przeciętny kryminał. Ciekawym zabiegiem jest wykreowanie głównego bohatera na przeciętnego człowieka, który z natury unika niebezpieczeństw, jednak z pewnych przyczyn nie potrafi odpuścić tematu śmierci przyjaciela i drąży coraz głębiej. Jednak już opis jego relacji z innymi osobami, w szczególności bliskimi, mógłby być lepszy. Sam wątek kryminalny z pewnością oryginalny, ale mało porywający. Czyta się dobrze, ale nic poza tym.

Strasznie wkręca, a jednocześnie jest pokręconą książką... Połapać się w niej jest sztuką. Jeśli jednak uda się to, można odnaleźć podwójne, ukryte dno, w którym drzemie piękna historia dążenia do prawdy za wszelką cene

Ciężko jest mi ocenić tę książkę, ponieważ jest to jeden z moich pierwszych kryminałów - zazwyczaj obracam się w nieco gatunkach. Muszę jednak przyznać, że opisywana tu historia szybko mnie wciągnęła; po kilkudziesięciu stronach bardzo trudno mi się było od niej oderwać. Zakończenie również przypadło mi do gustu.

Pytanie "kto zabił" przeplata się wielokrotnie przez całą książkę. Kiedy już myślimy, że jesteśmy na tropie mordercy niespodziewanie autorka wplata nowe wątki, które utrudniają nam podjęcie decyzji.
Książkę przeczytałam w dwa dni, choć gdybym miała więcej wolnego czasu pochłonęłabym ją w jeden. Polecam serdecznie każdemu, kto lubi kryminały z elementami sensacji. Fabuła jest tak zbudowana, że zaskakuje na każdym kroku.
Przyznać muszę szczerze, że była to moja pierwsza książka tej autorki, ale z pewnością nie ostatnia.

Polecam książkę.. szybko się czyta i wciąga..

Polecam książkę.. szybko się czyta i wciąga..

• Wymienię
  • 2011