Mózg - fabryka sukcesu

biznes, finanse
3KM
2015-09-19
2015-09-19

Okładka książki Etyka w biznesie Krystyna Byczkowska, Jerzy Dietl, Wojciech Gasparski, Patryk Jan Jastrzębski, Witold Kieżun, Bożena Klimczak, Anna Kubiak, Barbara Muras, Anna Urbańska, Jagoda Walorek
Ocena 0,0
Etyka w biznesie Krystyna Byczkowska...

Grupa, którą polecam i do której zapraszam:

(...) Wspomniany wcześniej, 'Joy' jest doskonałym dowodem na to, jak z małych, pozornie nic nie znaczących pomysłów pojawiają się wielkie biznesowe dokonania. Jak realizacja tego, co gdzieś tam rodzi się głęboko w mózgu może w konsekwencji zaskoczyć nas bardziej, niż możemy zdawać sobie z tego sprawę. Walcząc oto konsekwentnie i nie poddając się nawet przez chwilę. Choć przez 17 lat żyjąc w zawieszeniu (warto zwrócić uwagę na fragment filmu, w którym Joy czyta córce dziwną książkę na dobranoc).

Film zostawmy jednak gdzieś z boku, gdyż nie jest to spectrum naszych obecnych rozważań. Jeśli zrozumiemy swój mózg, jeśli będziemy w stanie szukać w jego przestrzeni znacznie większych możliwości, niż pierwotnie może nam się tylko wydawać, wtedy, kto wie, sto patentów Joy będzie nas bodźcem do własnego odkrywania i kreowania świata.

Tutaj nie bez znaczenia będą określone ścieżki i możliwości kształtowania swojego produktu poprzez doskonały marketing, kreatywny PR, słowo „pijar” jakkolwiek doskonałe jakoś do mnie nie przemawia:) Każda z tych dziedzin ma określone znaczenie, każda z nich żyje w określonej symbiozie z pozostałymi. Przez chwilę szukałem „złotej myśli”, określonego cytatu, którym mógłbym się posłużyć i nie znalazłem, bo tak naprawdę, co kilka stron odkrywałem coś mądrego, inspirującego, godnego uwagi, a także dającego do myślenia.

Anna Urbańska podzieliła swoją książkę na pewne struktury, rozdziały, każdy z nich podsumowując wywiadem z osobą, która w określonej dziedzinie, czy też omawianym aspekcie ma coś dobrego i ważnego do przekazania. Czuje się spełniona od dawna w danej dziedzinie.

Dla mnie osobiście omawiane aspekty marketingu i PR miały szczególnie inspirujące odniesienie. Dużo dobrego przyswoiłem sobie z rozmowy autorki z Justyną Niebieszczańską. Jej spojrzenie na PR i wszystko, co się z nim wiąże zaskoczyło mnie bardziej, niż mógłbym zdawać sobie z tego sprawę. Choć pewne aspekty wydawały się jakże oczywiste i choć takimi były spojrzenie na nie z zupełnie innej perspektywy dawać mogło zupełnie nowy, odkrywczy efekt.

Jest to też spójne z tym, co robię i jak działam, a może raczej, jak chciałbym działać docierając dalej i jeszcze dalej. Wpływając na myśli i odczucia coraz szerszego grona odbiorców. Tutaj odpowiedni marketing i PR mają niebagatelne znaczenie. Tutaj również mózg jest niewyczerpanym źródłem pomysłów i inspiracji, a także „Wielkich lekcji”, którymi Ania Urbańska podsumowuje każdy rozdział książki.

Pełne spojrzenie dostępne w poniższym linku;

Grupa, którą polecam i do której zapraszam:

Pierwsze rozdziały ciekawe, potem jest już gorzej. Jestem zawiedziony.

Pierwsze rozdziały ciekawe, potem jest już gorzej. Jestem zawiedziony.

Polecam! Książka pokazuje, jak zdobyć niezależność finansową i osiągnąć w życiu sukces!

To książka o tym jak w 100% wykorzystać potencjał naszego mózgu!Polecam!Pozycja obowiązkowa.

Nie znam nikogo, kto by żałował, że przeczytał tę książkę! Polecam! :-)

Nie znam nikogo, kto by żałował, że przeczytał tę książkę! Polecam! :-)

Dodaj cytat z książki Mózg - fabryka sukcesu