Ofiara dla burzy

Dolores Redondo Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Dolina Baztán (tom 3) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Ofrenda a la tormenta
literatura hiszpańska kraina Basków dolina Baztan morderstwo inspektor Salazar

Oficjalne recenzje i

Baskijska makabra trzy

[ 7 ] Link do recenzji

Trzecia i ostatnia część Trylogii Doliny Baztan. Przepełniona magią tak jak pozostałe, ale mimo to czyta się przyjemnie.
Wciąga.
Zdecydowanie polecam rozpocząć od pierwszej części bo wszystkie są że sobą powiązane.

„Ofiara dla burzy” jest finalnym tomem serii „Baztan” Dolores Redondo. Tak samo, jak poprzednie części jest to pełen atmosfery, tajemniczy kryminał, przesiąknięty kulturą i mitami regionu Basków. Jest to trzecia książka z trylogii i chociaż nikt nie zabroni Wam czytać jej samodzielnie, to zapewniam, że dużo stracicie, ponieważ występują w niej motywy i wątki, które zostały...

Cała trylogia Doliny Baztan jest doskonała. Bardzo zagmatwana i tajemnicza historia całkowicie mnie pochłonęła.

Na książkę wpadłam przez filmy netflix z tej serii. Koniecznie chciałam poznać dalsze losy a trzecia część nie była jeszcze wyświetlana. W trakcie czytania ukazał się w film w w/w serwisie. Oj kusiło by od razu obejrzeć ale najpierw chciałam doczytać. I dobrze! Film nie oddaje tego napięcia i sędzia nie był taki piękny jak w książce (.. Wyobraźnia czyni cuda). Jednym słowem...

Jest sporo niepochlebnych opinii, ale mnie się podobało. Warto przeczytać całą trylogię zaczynając od pierwszego tomu.

Trzecia część trylogii zdecydowanie jest najsłabsza. Główna bohaterka w niektórych momentach zachowuje się jak nastolatka, która nie potrafi sama nad sobą zapanować. Mimo że fabuła była dość dobrze i ciekawie poprowadzona to niestety dwa poprzednie tomy były zdecydowanie lepsze.

Ufff ... zmęczyłem. Wielkie rozczarowanie. Trzeci tom cyklu "Doliny Baztan" jest zdecydowanie najsłabszy. Autorka postanowiła konsekwentnie robić z Amai kretynkę. Zupełnie tego nie rozumiałem. Książka miała swoje dobre i mocne strony ale było ich jak na lekarstwo. Zakończenie sugeruje, że będą następne części ale ja ich już nie poznam. Dosyć.

Przyjemna książka, można się przy nie zrelaksować.
Czyta się bardzo szybko.

Dawno nie czytałam książki, czy nawet całej serii która by mnie tak pochłonęła. Autorka napisała powieść przerażająca i diabelnie dobrą. Dla mnie tematyka była nie tak łatwa i podeszłam do powieści bardzo emocjonalnie, bo jestem obecnie mamą 4 miesięcznej córeczki. Nie zmienia to faktu, że nie mogłam się oderwać od fabuły. To jak autorka wpłotła mitologię i wierzenia z...

Przeczytałam trzecią część jako dokończenie filmowej sagi. I nie zawiodłam się. Książka trzyma cały czas w napięciu, nic nie jest oczywiste. A najbardziej ta atmosfera....

Dyskusje

• 2018
  • 2020
  • 2020
  • Kryminał
  • Kryminały
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ofiara dla burzy