Kafka nad morzem (CD)

Okładka książki Kafka nad morzem (CD) Haruki Murakami
Okładka książki Kafka nad morzem (CD)
Haruki Murakami Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Muza

Sen mieszający się z jawą, momentami jest troszeczkę DZIWNIE i nieswojo, co zachęca do przerzucania kolejnych kartek.

Czytało się świetnie i polecam każdemu

Czytało się świetnie i polecam każdemu

Granicę rzeczywistości zacierają się, w tej pełnej abstrakcji opowieści, o odnajdywaniu siebie. Świat stworzony przez Murakamiego, może być ciężki do zinterpretowania, ale zmagania jego bohaterów mogą pomóc czytelnikowi w zrozumieniu siebie, odnalezieniu czegoś, co utracone, w odkryciu że żyć, znaczy pamiętać.

Literatura, która przekracza ramy rzeczywistości i dotyka cząstki naszej duszy. Przepiękna opowieść o odzyskiwaniu siebie i stawaniu się "całością". Poruszy każdego, kto w swoim życiu podobnie jak Kafka Tamura przebył drogę "do głębi lasu".

Kolejna "zaliczona" Ksiazka tego autora. Zdecydowanie najbardziej podeszły mi "kroniki ptaka nakręcacza ", przy tej również się nie nudzilem. Przyjemnie się czytało, jak dla mnie historia trochę jakby urwana w trakcie, liczyłem na coś więcej "na koniec". Ogólnie polecam. Napewno będę kontynuował przygodę z książkami HM

Strasznie pokręcona, momentami nudna, momentami baśniowa - jak o tych 2 żołnierzach strzegących niewidzialnej bramy do lasu.
Gdybym czytał (a słuchałem - 18 godz,53 min.) to zapewne bym przerwał, bo to nie moje klimaty.
Starałem się zrozumieć "co autor miał na myśli" i nie bardzo wiem. Może o tym, że ludzie o bardzo różnych charakterach, potrafią się w pewnych sytuacjach zaprzyjaźnić, pomagać sobie, - czyli o stosunkach międzyludzkich.
Mnie nie porwało, choć warsztatowo Murakami jest naprawdę dobry.

Moja ulubiona książka Murakamiego. Jest w niej szaleństwo, abstrakcja i dużo bardzo dziwnych postaci i wydarzeń. Jedyne, co mi przeszkadzało, to kilka przydługich opisów, ale polecam gorąco!

Dla kogoś, kto lubi prozę Haruki Murakamiego to ciekawa kolejna książka. Dla innych może okazać się dziwna z pogranicza s-f. Osobiście uwielbiam jego styl, dziwactwa, zaskakujące opisy i "równolegle światy" .Zaczytuje się w tych historiach aż nie zastanie mnie świt.. Jego prozę poprostu trzeba lubić.

Moja pierwsza książka tego autora i jestem pod bardzo dużym wrażeniem :-))

Moja pierwsza książka tego autora i jestem pod bardzo dużym wrażeniem :-))

Przejmująca opowieść z pogranicza jawy i snu. Światy równoległe, zakrzywienie czasoprzestrzeni, a to wszystko jakże realistycznie przedstawione. Niezwykła powieść do czytania jednym tchem.

Ta książka była moją pierwszą pozycją od Murakamiego. Mimo swej obszerności udało mi się całkiem szybko ją przeczytać. Fabuła rozkręcała się w dobrym tempie. Z dwóch serwowanych historii bardziej przypadła mi do gustu ta o panu Nakacie. Jest to postać, której trudno było nie darzyć sympatią, dlatego bardziej wciągnęłam się w jego losy niż tytułowego Kafki. Podobał mi się wątek przeznaczenia, to jak wydarzenia z życia dwóch pozornie niezwiązanych ze sobą osób zaczęły się sprawnie splatać.

• Japonia
  • Haruki Murakami