Słodka śmierć

Okładka książki Słodka śmierć J.D. Robb
Okładka książki Słodka śmierć
J.D. Robb Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 24) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 24)
Innocent in Death
Prószyński i S-ka
2008-11-04
2008-11-04
Bogumiła Nawrot
nauczyciel śmierć tajemnica śledztwo

„Słodka śmierć”, to moim zdaniem jedna z lepszych odsłon w cyklu”In death” jakie do tej pory przeczytałam.
Może i jestem jakaś skrzywiona, ale uwielbiam, kiedy w książce pojawia się motyw z „zielonookim potworem zazdrości” w tle. Taki wątek spotkałam właśnie w tej części serii „In death” .
Bez dwóch zdań czuję się usatysfakcjonowana.
Świetnie nakreślony i rozegrany motyw, który jak dla mnie nawet samo morderstwo lekko przyćmił i na chwilę zepchnął na lekko dalszy plan.
Dalszy, czy nie, to jednak i sam wątek poszukiwania zabójcy, również był w tym tomie bardzo ciekawie poprowadzony i miał zaskakujące dość zakończenie, a sama postać mordercy okazała się być raczej nieoczywista i jak dla mnie lekko kontrowersyjna.. choć oczywiście nie nieprawdopodobna :)
O ile na ogół książki pani Nory Roberts nie porywają mnie jakoś specjalnie, to tutaj miałam okazję posmakować naprawdę intrygującego koktajlu emocji z życia prywatnego i frustracji z życia zawodowego Eve Dallas. Bardzo mi się to połączenie podobało i polecam tą książeczkę, jako ciekawą rozrywkę na czas wolny.

Bez dwóch zdań czuję się usatysfakcjonowana.
Świetnie nakreślony i rozegrany motyw,...

Uwielbiam kryminały:) Ta książka jest interesująca. Któż mógł zabić miłego, ciepłego i dobrego nauczyciela?

Z zawodu jestem nauczycielką. W dodatku historii. Piszę o tym nie bez powodu. Piszę dlatego, że kolejny kryminał Nory Roberts rozpoczyna się w sali lekcyjnej prywatnej szkoły, gdzie z zimną krwią zostaje otruty młody, świetnie zapowiadający się nauczyciel historii USA. Do ulubionego napoju - gorącej czekolady - ktoś dolewa rycyny w śmiertelnej dawce. I zamiast uczyć leży na przerwie we własnych płynach. Po nim, a nawet przed nim, naturalnie jest jeszcze kilka trupów.
Do akcji wkracza niestrudzona Eve Dallas. Prowadzi żmudne śledztwo, odkrywa wiele sekretów szkoły. I krok po kroku trafia na sprawcę.
A morderca? To piękna blondyneczka, w loczkach i różowych sukieneczkach, o fiołkowych oczętach, nadzwyczaj inteligentna klasowa prymuska. W dodatku tylko dziesięcioletnia. Bystra i sprytna, ale niestety w rywalizacji z porucznik Dallas bez szans.
Czemu otruła historyka? Bo dostała piątkę minus. Czemu zabiła anglistę? Bo świntuszył. Czemu zrzuciła ze schodów braciszka? Bo rodzice go lubili, a ona zeszła na drugi plan. Czemu wreszcie chciała otruć własną matkę??? Bo była słaba, a słusznie podejrzewała córkę o zabójstwo syna.
I tak oto mamy świetne studium nieletniej narcystycznej psycho - i socjopatki.
Trudno się otrząsnąć po takiej lekturze. Pozostaje mi tylko dziękować Bogu,że przez 20 lat pracy nie natrafiłam na taką uczennicę.

Kto zabił nauczyciela? Porucznik Eve Dallas ściga zabójcę, by się przekonać, że nie wszyscy są tacy niewinni, jak się wydaje. Wartki nowojorski kryminał z nieodległej przyszłości.
Śmierć nauczyciela historii, Craiga Fostera, kompletnie załamała jego młodą żonę. Był to też szok dla jego kolegów z prywatnej szkoły w Upper West Side. Natomiast u dziesięcioletnich dziewczynek, które znalazły ciało Fostera w klasie w kałuży ekskrementów zostawi trwały uraz psychiczny...
Tak niewinnego.
Tymczasem na horyzoncie pojawia się Magdelana Percell, dawna miłPorucznik Eve Dallas naturalnie nie jest taka wrażliwa, mając na co dzień do czynienia z morderstwami. Bo nie ulega wątpliwości, że to zabójstwo z zimną krwią. Drugie śniadanie, przygotowane przez kochającą żonę, zawierało śmiertelną truciznę. Znajomi z pracy pana Fostera też mają swoje mroczne tajemnice. Zadaniem Eve będzie dotarcie do podejrzanych i ustalenie, dlaczego ktoś skrzywdził człowieka tak poczciwego, tak sympatycznego... Czy aby na pewno?
Zawiła intryga, morderstwo, liczni podejrzani i zagadka, którą porucznik Eve Dallas musi rozwikłać...Kto zabił szanowanego nauczyciela? Jakie sekrety z życia zamordowanego ujrzą światło dzienne? I kto miał motyw by życzyć śmierci historykowi? O tym dowiemy się z tej powieści. Wartka fabuła, dynamiczne tempo akcji, ciekawi bohaterowie. To zdecydowane plusy ,,Słodkiej śmierci". Polecam!

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

Rewelacyjna, wciągająca od samego początku! Czytam całą serię od początku i z całą pewnością jest to jedna z lepszych książek J.D.Robb.
W pewnym momencie zaczęłam się domyślać kim jest zabójca i naprawdę mnie to przeraziło... Polecam wszystkim fanom Eve Dallas.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Następna sprawa detektyw Dallas i jej współpracowników.Super aby tak dalej.

Następna sprawa detektyw Dallas i jej współpracowników.Super aby tak dalej.

W tej części Roarke jest bardzo wkurzający i jego zachowanie jest idiotyczne. Wkurzyłam się. Wątek kryminalny super, jednak relacja między Eve, a Roarkem mnie tutaj mocno wkurzyła. Świnia.

Dobry kryminał dla rozrywki.

Dobry kryminał dla rozrywki.

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał