Kapłan

Okładka książki Kapłan Krzysztof Kotowski
Okładka książki Kapłan
Krzysztof Kotowski Wydawnictwo: Cat Books Cykl: Kapłan (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Kapłan (tom 1)
Cat Books
2008-01-01
2008-01-01
Kotowski sensacja thriller Kapłan

Super pomysł.
Mnie książka kojarzy się z serią Assasin Cread gdzie po podpięciu do maszyny przypomina się sobie umiejętności przodków

Super pomysł.

kolejny Dan Brown. Dla dzieci. Litości!

kolejny Dan Brown. Dla dzieci. Litości!

Książka absolutnie niezwykła. To co jest specjalnością Kotowskiego czyli brak szacunku do granic gatunkowych jest tym co odróżnia autora od zwykłem papki podawanej nam tonami w księgarniach. Po drugie znakomity język, warsztat, dojrzałość, erudycja, masa wiedzy historycznej. No i to znane jego poczucie humoru. Przesłuchałam wersję audiobook w wykonaniu Filipa Kosiora (cudeńko, nie dziwię się, że na Storytel jest teraz tylu fanów tej dwójki). Kolejne części Kapłana również przeczytane równie super. Thriller, fantasy, sensacja, historia, spisek, a nawet kryminał. Do tego fantastyczni bohaterowie. Gazeta Wyborcza napisała kiedyś, że to znacznie lepsze od dawnego "Kodu da Vinci". W pełni się zgadzam. Czytałam całą trylogię cztery razy.

Taka tam bajka dla młodzieży (Cipucha, Bezdet),bez przesłania, głębszej refleksji ot rozrywkowa pozycja w stylu: przeczytać, zapomnieć.

Główny wątek bardzo mnie wciągnął. Bardzo charakterystyczni bohaterowie zwłaszcza Bzdet i jego dziewczyna... Ale te odsyłacze do historii tak mnie męczyły.. już sam nie wiedziałem o co chodzi.

Szybka akcja i sensacja. Dobra historia.

Szybka akcja i sensacja. Dobra historia.

Jak dla mnie to lekki ale zarazem świetny kryminał. Czyta się go bardzo przyjemnie, można również w trakcie lektury pośmiać się, gdyż jest sporo zabawnych momentów. Szczerze polecam!

2047

Spiski, supermoce, tajne stowarzyszenia - bardzo lubię te klimaty i jestem wybaczyć wszelkie niedopatrzenia i przeskalowania dla dobrej zabawy.

Pierwsze sto stron zaintrygowało mnie bardzo; gdyby książka utrzymała ten poziom to byłaby świetna.

Na plus na pewno uwikłanie głównego bohatera, który nie ma wyboru, ale musi brać udział w opowieści, zamiast uciekania się do jakichś górnolotnych motywów.

Jest tu natomiast nieco zgrzytów:
- dialogi; część z nich świetnie napisana, część w stylu "nikt tak nie rozmawia", a część wydaje się być zupełnie z czapy - podobnie jak zachowania postaci;
- czasem nie do końca jasne jest co się właściwie dzieje; przychodzi X i nagle z opisów wynika, że to jednak Y
- czasem fabularne pójście na łatwiznę, by nadać akcji tempa; zrozumiałe w gatunku, ale momentami niezgrabne.
- czasem nieco zbyt pretensjonalne wstawki o Polsce
- po tych stu stronach trochę się rozjeżdża

Ale, koniec końców, moje klimaty i bawiłem się w porządku i po resztę trylogii sięgnę. Miła, lekka lektura. Choć podejrzewam, że czytelnikom niezaznajomionym z koncepcją "spiskowych kucupałów" może nie podejść. "Porzućcie wszelką logikę, wy, którzy to czytacie".

Byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tej książki. Po samym opisie uznałam, że to coś w moim guście. Świetny klimat, tajemnica, walka dobra ze złem, za pomocą magii, do tego we współczesnym świecie. Ogólnie czytało się dobrze, ale książka jest trochę nierówna. Są momenty super, ale są też bardzo długie fragmenty, w których nie wiadomo o co chodzi i lekko wieje nudą. Poza tym, druga połowa książki również wydaje mi się gorsza niż pierwsza. Ogólnie warto przeczytać, ale po tak dobrym pomyśle na fabułę, oczekiwania miałam jednak nieco wyższe.

Po pierwszych paru stronach myślałem że książka będzie nudna i że będę się męczył ale okazało się że się myliłem. Głównym atutem tej książki jest jej historia, tajemnicza i zawiła ale nie na tyle by psuła przez to czytanie. Postacie są dobrze napisane i charakterystyczne, a klimat może nie do końca mój ale i tak mi się bardzo podobało.