Azazel

Okładka książki Azazel
Boris Akunin Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Przygody Erasta Fandorina (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Przygody Erasta Fandorina (tom 1)
Азазель
Świat Książki
2003-01-01
2003-01-01
Jerzy Czech
kryminał detektyw literatura rosyjska Rosja carska

więcej Więcej

Kryminał retro o intrygującej fabule, tajemniczej organizacji, skomplikowanych relacjach, osadzony w carskiej Rosji, w roku 1876. Jedyny minus - za dużo było śmiertelnych sytuacji z Erastem :) Normalnie - już nie czytalibyśmy o jego przygodach :) Polecam!

Uwielbiam całą serię z Erastem. Polecam

ciekawa mieszanka stylu retro oraz zabawa zwrotami akcji. warto.

Książka nie ma zbyt dużej objętości, a jednak przeczytanie jej zajęło mi sporo czasu. Jednocześnie nie mogę powiedzieć, że była to książka słaba albo mało wciągająca. Powieść jest bardzo dobra, intrygująca i dobrze napisana. Można się domyślić wielu zdarzeń (za dużo kryminałów ;P), ale i tak byłam miejscami zaskoczona. Po pierwszym dość trudnym spotkaniu z Fandorinem nie...

Bardzo zgrabnie napisany i wciągający kryminał retro. Na pewno sięgnę po kolejne tomy z przygodami Fandorina.

Fandorin i jego osobista tragedia

Pierwszy tom, rozpoczynający długi (szesnaście książek) cykl o detektywie Fandorinie działającym w carskiej Rosji. Na pierwszych stronach Erast jest więc nie tylko młodziutki, ale i znajduje się na samym dole drabiny urzędniczej (potem szybko awansuje), pod komendą tępego czynownika, dla którego raport przede wszystkim musi być piękne napisany. I to tradycyjnym, gęsim...

Pamiętam, ze kupiłam 2 pierwsze książki jeszcze w czasach liceum, trochę zajęło zanim przebrnęłam przez początek, ale potem już poszło szybko....

Kryminał retro Akunina napisany jest elegancko, ale nie porywa, zbyt to wszystko wydumane, zbyt akademickie, jakoś w tym podobny Akunin do naszego Marka Krajewskiego; słuchałem audiobooka w świetnym wykonaniu K.Gosztyły.

Czytając 1 tom ma się nieodparte wrażenie że autor dość zgrabnie "przeniósł" nas w czasy powieści zupełnie niezauważalnie. Dla nie super.

2 809
  • Kryminał