Nadejście nocy

Nelson DeMille Wydawnictwo: Albatros Cykl: John Corey (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Albatros
John Corey (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller

uzasadnienie oceny:

Książka pochłonęła mnie bez reszty. Naprawdę, dawno nie znalazłam tak ciekawej lektury.

Fabuła opiera się na katastrofie lotniczej, której śledztwo zakończone 5 lat temu, wciąż nie dawało spokoju wielu ludziom. Aż pewnego dnia, dokładnie w 5 rocznicę katastrofy, małżeństwo: detektyw Jonh Corey i Kate Mayfield z FBI, nieswiadomie zagłebiają się w śledztwo i na nowo...

Na przeczytanie książki zdecydowałem się z dwóch powodów.Interesuje się trochę tematyką lotnictwa, a po drugie zakupiłem ją za 9.99 zł
Na początku nie mogłem przyzwyczaić się do stylu autora, ale po jakiś 20, może 30 stronach czytało się znacznie lepiej.
Już od pierwszych stron poznajemy głównego bohatera, jego osobowość, to czym zajmuje się na codzień.
Akcja powieści...

No i co ja mam napisać Panie Demille. Chyba tylko to, że już się z Pana literaturą nie spotkam. Książkę mi polecono, ze stwierdzeniem, że na tej pozycji i z tym autorem jeszcze nikt się nie zawiódł. Tak stwierdziła Pani z biblioteki. No i niestety ja jestem pierwszy. Miałem jeszcze przebłyski na początku, że książka mnie chwyci i wciągnie w wir akcji. Jednak czym dalej...

Trochę taki czarny kryminał. Świetnie poprowadzone śledztwo, znakomite dialogi, opowieść napisana z nerwem. Wreszcie naprawdę niebywałe zakończenie... No, no, autorowi należy się naprawdę duuuży plus. Polecam, że tak powiem, całym sobą.

Żałuję tylko jednego, że akcja owej książki nie działa się w samolocie, którego dotyczyła cała historia, a była tylko relacją wydarzeń po katastrofie.

Całkiem przyzwoita, sensacyjna opowieść.

Trzeci tom cyklu powieści o Johnie Coreyu, byłym nowojorskim gliniarzu i kontraktowym pracowniku FBI. Tym razem nasz bohater zagłębia się w sprawę głośnej katastrofy boeinga 747 z 17 lipca 1996 roku. Katastrofy, która wydarzyła się na prawdę, a która nigdy do końca nie została przekonująco wyjaśniona. Co ważne jednak autor nie tworzy tutaj kolejnej spiskowej teorii, których...

Kolejna, trzecia już, część opowiadająca o losach detektywa John'a Corey'a. W moim odczuciu w porównaniu do dwóch poprzednich, czyli do Śliwkowej Wyspy i Gry Lwa, wypada najsłabiej. Akcja rozwijająca się przez niemal 3/4 książki i zakończenie, które ja osobiście przewidziałem i, które nie do końca przypadło mi do gustu. Jednak mimo tego książkę czytało się przyjemnie,...

Dla lubiących rozgrywki miedzy FBI i CIA, i policją. Taśma z nagraniem katastrofy lotniczej i co z tego wyniknie. Terroryzm i walka z nim ale czy skuteczna? Dla zainteresowanych.

super :)

• 2013
  • Nelson DeMille
  • Sensacja
  • Chcę w prezencie
  • Mój księgozbiór
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Nadejście nocy