Scrum. Czyli jak robić dwa raz więcej, dwa razy szybciej

Jeff Sutherland Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Naukowe PWN
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Zagadnienie interesujące, historie ciekawe, ale tłumaczenie bardzo nietrafione.

Najbardziej praktyczna książka o Scrumie, jaką przeczytałem. Autor opowiada o tej formie pracy bazując na bogatym zestawie rzeczywistych historii, co ułatwia zrozumienie i daje dużą przyjemność czytania. Czytelnicy nie tylko mogą dowiedzieć się za co odpowiada Właściciel Produktu, a za co Scrum Master, ale też mogą poznać konkretne narzędzia, które pomagają np. motywować...

Dobra lektura dla tych, którzy o Scrumie wiedzą niewiele - natomiast dla osoby pracującej w tej metodologii to po prostu powtórka z podstawowej teorii wraz z kilkoma historyjkami wzbogacającymi i dającymi kontekst niektórych rozwiązań dla lepszego zrozumienia.

Biorąc tę książkę do ręki liczyłam, że wreszcie sam guru od Scrum wyjaśni pewne zagadnienia konkretnie, opisze jakie ma konkretne rozwiązania na takie i takie sytuacje. No i właśnie tych konkretów mi zabrakło. Z książki dowiedziałam się przede wszystkim o bogatym życiorysie jej autora, o tym że Scrum jest jedyną słuszną metodą na wszystko (nawet na spełnienie marzeń) i że...

Bardzo przyjemna, książka dla każdego zainteresowanego tematyką SCRUM. Jeśli jesteś na etapie nauk zwinnych w IT, stanowić będzie świetny wstęp, nazwijmy to ideologiczny.Nawet jeśli bezpośrednio nie jesteś powiązany z IT, warto ją przeczytać, bo po prostu jest to przyjemne, a techniki SCRUM-owe można wykorzystać w wielu dziedzinach życia.

Uprzedzam jednak, podobnie jak w...

Dobra książka jako wprowadzenie dla początkujących.

Współtwórca scruma przedstawia dlaczego warto korzystać z tej metodyki. Po zapoznaniu się przykładowej niegospodarności administracji USA, autor przedstawia remedium na to "zło". W kolejnych rozdziałach dokładnie opisuje poszczególne elementy scruma wraz z przykładami jego zastosowania dla lepszego zrozumienia metodyki.
W dodatku książki jest krótki szczegółowy opis samego...

podstawy metodologii Scrum (a może i filozofii?), ciągle za mało znanej i wykorzystywanej w naszej rodzimej ojczyźnie

do stosowania do pracy w zespołach, ale metody te można chyba z powodzeniem wykorzystać do rozwoju osobistego

jak dla mnie, książka ta powinna się znaleźć w kanonie lektur obowiązkowych w liceum.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest napisana przez współautora metody SCRUM. Na początku bardzo mi się podobała, ponieważ przedstawia historię autora i obrazuje jego tok rozumowania, który doprowadził do powstania tytułowej metody. Dzięki temu czytelnik widzi, że Scrum posiada solidne fundamenty, a nie wziął się z powietrza - wymyślony przez teoretyka, który nie ma pojęcia jak zarządzać...

• 2019
  • 2017