Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę!

Okładka książki Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę! Sebastian Kotow, Brian Tracy
Okładka książki Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę!
Sebastian KotowBrian Tracy Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Onepress
2015-10-06
2015-10-06
9788328319455

Genialna książka o osiąganiu postawionych sobie celów i stawaniu się człowiekiem bardziej pewnym siebie i osiągającym więcej sukcesów.

Wynika z niej że osiągania celów da się nauczyć i tak książka w przystępny sposób uczy jak tego dokonywać, krok po kroku :-).

Jest to pozycja napisana w sposób bardzo przystępny i niespecjalnie długa. Ma zaledwie 130 stron. Nie należy jej jednak z tego powodu bagatelizować. Myślę, że to jej największa zaleta – prezentuje esencję zagadnienia, rezygnując ze zbędnych „spulchniaczy”. Dwa poruszone w niej zagadnienia zainspirowały mnie szczególnie. Pierwszym jest metoda wyznaczania i osiągania celów, drugim kwestia poczucia własnej wartości (i jak ono wpływa na jakość życia).

Przystępna i ciekawa. Nie każdy ją zrozumie, bo trzeba mieć już trochę życiowego doświadczenia, żeby zrozumieć, że czasem proste metody są skuteczne (ale niekoniecznie są łatwe do wykonania w praktyce).

Ksiązka zawierająca praczkoktyczną wiedzę, cenne wskazówki i ciekawe ćwiczenia. Krótka aczkolwiek konkretna.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony jest to inspirująca lektura, którą pochłania się niemal za jednym zamachem, z drugiej - nie ma w niej nic odkrywczego; czytając ją tuż po lekturze "Psychologii sprzedaży" Briana Tracy znalazłam mnóstwo wspólnych punktów. Zgadzam się z jedną z opinii poniżej, że autor wykorzystał popularność Briana Tracy. Jeśli ktoś szuka motywacji lepiej poszukać u źródła.

Bardzo przystępnie i na temat

Bardzo przystępnie i na temat

Regularnie sięgam po książki motywacyjne i "ogólnorozwojowe". Ta pozycja jednak trochę mnie zawiodła. Oklepane frazy w stylu jesteś zwycięzcą. Pozycja poprawna dla osób które po raz pierwszy stykają się z tego typu literaturą. Osoby poszukujące case-study, konkretnych rozwiązań które można zaimplementować w życiu niestety nie znajdą w tej pozycji konkretów. Trochę czuję że współautor chciał się wybić na fali popularności Briana Tracy.

Dla kogo ta książka? Myślę, że dla osób które zaczynają czytać tego typu książki o rozwoju osobistym.
Wypisałem sobie kilka informacji przydatnych dla mnie, które są możliwie mniej spotykane w innych dziełach. Nie notowałem sobie porad typu ustalenie czasu na zasadzie - od szczegółu do ogółu, bo te występują wszędzie.
Ciekawą jest podana informacja w jakim procencie człowiek korzysta z mózgu, i czemu nigdy nie będziemy najlepsi we wszystkim. Bardzo motywujące jest tłumaczenie, że każdy człowiek ma inne doświadczenia i odmienne nastawienie do różnych rzeczy. Niektórych celem jest rodzina i dla niej potrafią zrezygnować z dodatkowych godzin w firmie, celem innych jest głównie praca... Tak można byłoby wymieniać w nieskończoność.
Bardzo ważną informacją jest pokazanie, iż mimo powtarzania się w niektórych książkach tych samych treści, w danym etapie życia możemy inaczej przyjąć, zapamiętać a co najważniejsze wdrożyć daną wiedzę w życie.
Czemu więc taka słaba ocena? Książka jest lekturą krótką, treściwą ale nie jest czymś odkrywczym. Najważniejsze wątki dla mnie zaznaczyłem na górze. Czy znajdziesz w niej coś dla Siebie? Możliwe, spróbuj :)

Ciekawą jest podana informacja w jakim procencie...

Mówiąc kolokwialnie d. nie urywa.. ale jeśli ktoś nie miał nigdy styczności z Brianem Tracy to może być dobry początek :)

Książka jest zbiorem rad dotyczących wyznaczania i osiągania celów. Zaleta lub wadą tej książki jest język, to zależy jak na to spojrzeć. Z jednej strony książka jest napisana prostym językiem, co nie wymaga głębszego rozmyślania nad sensem tekstu. Z drugiej strony może to być poważną wadą, dlatego że nie wyjaśnia tego co się kryje za sposobem myślenia autora, powodując wrażenie iż wciska nam kit. Niemniej jednak jest tutaj kilka odnośników do osób odpowiedzialnych za koncepcje myślenia opisane w tym poradniku, wraz z ciekawymi cytatami.

Jako że nie tylko poradniki czytałem, to wiele z przytoczonych tutaj sposobów postrzegania rzeczywistości kojarzy mi się z poważniejszymi pracami naukowymi z psychologii i jej pogranicza.

Książka nie jest wybawieniem i nie spowoduje że samo coś się zrobi, zostało to dobitnie w niej opisane. Czytelnik jest namawiany do samodzielnego myślenia i wzięcia odpowiedzialności za własne życie co jest zdecydowanie zaletą tego poradnika.

Moim zdaniem warto przeczytać ten poradnik jeśli ktoś chce usprawnić osiąganie własnych celów lub ma problem z ustaleniem czego chce od życia. Sam znalazłem tutaj potwierdzenie moich przypuszczeń i rozbudowę własnych koncepcji jak osiągnąć to czego chce.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Storytel

Dodaj cytat z książki Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę!