Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość

Blake MastersPeter Thiel Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
MT Biznes
biznes, finanse
2015-01-01

O startupach przeczytałem już kilka książek (Niskobudżetowy Startup, Startup w 7 dni, Startup bez pieniędzy). Książkę Zero to one postanowiłem przeczytać ponieważ polecał ją Elon Musk i nie żałuje bo jest to zdecydowanie najlepsza pozycja o startupach jaką do tej pory przeczytałem. Dla mnie ciekawym momentem w książce był fakt, że autor w pewnym momencie konfrontuje się z...

Kilka ciekawych historii i wskazówek ale w większosci ta książka to coachingowy bełkot.

Słowa pełne wskazówek i ciekawostek. Kwestia monopolu na produkt zachęca do eksperymentów, pomaga zrozumieć słabe strony. Wyjątkowa firma musi być stworzona od zera, z planem na kolejnych kilkanaście lat. Dusza geeka mile widziana. Pytanie tylko czy to wystarczy?

Część książki czytało się ciężko, ale w drugiej połowie było ciekawiej. Częściowo wiele rzeczy wcześniej czytałam/dowiedziałam się, przez co trochę było nudy. Ale mimo to fajna książka, tłumaczy proste rzeczy o których czasem każdemu się zapomina. Myślę, że jest to interesująca mimo wszystko pozycja.

Na półkach: , , , , , ,

Książka mimo podtytułu "Jak budować przyszłość" dotyczy dość wąskiego obszaru - jest swoistą instrukcją jak założyć start-up nastawiony na ogromne zyski, będący monopolistą w swej branży i mający siedzibę najlepiej w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. Peter Thiel, który sam na swoim koncie ma wiele biznesowych osiągnięć, dzieli się z czytelnikami siedmiopunktową...

Pozycję nabyłem dość spontanicznie, na podstawie pochlebnych opinii i zachęcającego pierwszego rozdziału. Być może moje błędne wyobrażenie o tej książce zaważyło na ocenie. Miałem nadzieję znaleźć w niej opis mechanizmu zakładania firmy, sposoby zarządzania zespołem i zdobywania klientów przedsiębiorstwa. Żadnej z tych rzeczy się niestety nie doczekałem.

Książka jest...

Mądrość tej książki można streścić w kilku zdaniach, nie jest kopalnią wiedzy, ale nie żałuję, że przeczytałam. Można dzięki niej się trochę obyć z klimatem startupów i nieco poszerzyć horyzonty.

Dla kilku trzeźwiących myśli i spostrzeżeń warto sięgnąć. Jako biblia start-upów stanowczo przecenione.

W gruncie rzeczy to dzieło filozoficzne, traktujące o postępie technologicznym.

Ciekawa książka, miejscami mało konkretna. Kiepski, nie trafione według mnie i nie opierający się na faktach, rozdział o Odnawialnych Źródłach Energii.

Jeden znakomity punkt otwierający oczy: Twórz firmy, które mają szanse być monopolistami, tylko wtedy osiągniesz zyski (nadzwyczajne).

• Biznes
  • 2017
  • 2019
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • 2020

Peter Thiel Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość Zobacz więcej