Zagadka aleksandryjska

Okładka książki Zagadka aleksandryjska
Steve Berry Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Cotton Malone (tom 2) Seria: Kremowa kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Cotton Malone (tom 2)
Kremowa
Sonia Draga
2008-01-01
2008-01-01

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Cotton Malone - tropiciel starożytnych tajemnic i spisków nie ma sobie równych. Drugi tom jego przygód wydaje się lepszy od poprzedniego. Historia jest bardziej zagmatwana, dzieje się równolegle w kilku miejscach na świecie, angażując także przyjaciół Malone'a, a on sam musi odpłacić pięknym za nadobne za uprowadzenie własnego syna.

Mamy zatem płaszczyznę historyczną -...

Całkiem przyjemnie się to czyta, ale zdecydowanie nie jest to tytuł wysokich lotów.

Dobrze wykreowani bohaterowie, wciągające, interesujące, napisane łatwym językiem

2019

16/2021 (E)

Nieustanna akcja, zawiłe zagadki i jak zwykle w tego typu książkach bywa, niesamowita ilość szczęścia głównych bohaterów. Na pewno nie jest to książka dla osób, które lubią ambitną beletrystykę, dla pozostałych może być ciekawą rozrywką.

Tym razem zacznę od krótkiej opowieści. Był sobie ptak, który zimą odlatywał na południe. Dopadła go jednak śnieżyca i spadł na ziemię. Już prawie zamarzał, kiedy obok przechodziła krowa i nasrała na ptaszka. Ciepły krowi placek sprawił, że ptaszyna odtajała. Powrót do życia spodobał się stworzeniu na tyle, że zaczęło ćwierkać radośnie. Nadszedł kot, który chciał się...

Na półkach: , , , ,

Drugą część przygód Cottona Malone’a czytało mi się dużo lepiej niż pierwszy tom. Wydaje mi się, że jest bardziej spójna i przemyślana od „Dziedzictwa templariuszy” i stanowić może naprawdę dobrą rozrywkę na luźne wieczory. Berry stawia na wartką fabułę bez zbytniego epatowania teoriami spiskowymi w stylu Dana Browna, a jednak… Wszystko byłoby pięknie gdyby nie zakończenie....

Bardzo lubię książki z nurtu historical fiction, w których bohaterowie (z reguły ci dobrzy), kierując się mętnymi wskazówkami i łamiąc sobie głowy nad rozwikłaniem coraz to nowych łamigłówek rozwiązują tajemnicę zmyślnie skrytą przed ludzkim wzrokiem przez dziesiątki, setki, czy nawet tysiące lat. Rzecz oczywista, pokonują przy tej okazji sporo przeciwności losu, ścigają...

Bardzo fajnie się czyta

NA PRAWDĘ BESTSELLER - STEVE BERRY TO WSPÓŁCZESNY MISTRZ MAM PRAWIE WSZYSTKIE JEGO POZYCJE. POLECAM W 100%.

• Steve Berry
  • Berry Steve