Papieże i aniołowie. Opieka aniołów w życiu papieży

Okładka książki Papieże i aniołowie. Opieka aniołów w życiu papieży
Marcello Stanzione Wydawnictwo: religia
religia

Ciekawa książka poruszająca aspekt obecności gwardii aniołów stróżów przy papieżu. Autor stwierdza, że papieże od czasów świętego Piotra są pod szczególną opieką aniołów. Biały papieski ubiór jest symbolem stanu anielskiego, tak jak Stolica Apostolska była nazywana Siedzibą Anielską. Poza 12 aniołami wspierającymi papieża, takim szczególnym opiekunem jest święty Michał Archanioł. Mamy tu historię o Zamku Anioła z czasów Grzegorza Wielkiego i przedstawione pokrótce historie związku papieży z Michałem, który jest też opiekunem Rzymu i Obrońcą Kościoła jako takiego. Także sanktuarium archanioła na Górze Gargano. Wśród modlitw - w tym szczególnie polecanej, pochodzącej z Portugalii Koronki Anielskiej, są też takie, o ciekawych tytułach - jak Szturmówka do świętych aniołów, czy Modlitwa włoskiego spadochroniarza.

Dodaj cytat z książki Papieże i aniołowie. Opieka aniołów w życiu papieży