Niewinna pani Duff

Okładka książki Niewinna pani Duff Elisabeth Holding
Okładka książki Niewinna pani Duff
Elisabeth Holding Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Seria z Puzzlami
C&T Crime & Thriller
2005-01-01
2005-01-01

Okładka książki Beyond Time: Classic Tales of Time Unwound Mike Ashley, Miles J. Breuer, Alan Connell, David Daniels, Elisabeth Holding, Amelia Reynolds Long, J. T. McIntosh, Edward Page Mitchell, Peter Phillips, Robert Presslie, J. B. Priestley, Arthur Sellings, E. C. Tubb, Herbert George Wells
Beyond Time: C... Mike Ashley, Miles ...

Po tę pozycję sięgnęłam, zainteresowana jej opisem. Zaczynało się dość ciekawie, tytuł i opis już na wstępie pozwoliły mi uknuć pewną teorię, jednakże w trakcie czytania szybko zdałam sobie sprawę z tego, że jest ona mylna. ,,Niewinną panią Duff" czyta się szybko. Główny bohater jest mężczyzną w średnim wieku, który szybko nudzi się swoją młodą żoną, zaczyna go irytować wszystko, co kobieta robi, mówi. To znudzenie szybko przeradza się w nienawiść. Duff zmaga się z jeszcze jednym problemem, jest nim alkohol, którego postać zaczyna nadużywać. Duff sam zaczyna siebie pogrążać, kiedy wpada na pomysł pozbycia się swojej żony. Knuje intrygę, która obraca się przeciwko niemu.
,,Niewinna pani Duff" to historia opowiedziana z perspektywy głównego bohatera. Ani przez chwilę nie pojawia się perspektywa żony bohatera. Świat obserwujemy tylko oczami Duffa.
Na całe szczęście jest to krótka powieść, bardziej opowiadanie. Sama zmęczyłam się przemyśleniami bohatera, którego nie da się polubić. Nie dzieje się w tej książce nic, co usprawiedliwiałoby postępowanie bohatera.
Zakończenie, no cóż, przewidywalne. Jednym słowem - rozczarowanie.

Książkę da się przeczytać, nawet z chęcią tylko, że jednak czegoś brakuje. Mi zabrakło intryg, niespodzianek i po prostu kryminału. Większość książki to opisanie problemu z alkoholem pana Duffa. Tak na prawdę jeśli chcę przeczytać coś o uzależnianiach to taką książkę wybieram. Jeśli chodzi o moje oczekiwania to nie zaspokoiła mnie jedna intryga w stosunku do Duffa "sprytnie" wymyślona przez szofera Nolana. A co do tego wkrętu be problemu można to przeczuć bez dalszego zagłębienia w lekturę. Zawiodło mnie samobójstwo pijaka Duffa w drodze do aresztu i żadnej końcowej wzmiance o Nolanie. Miałam nadzieję, że pani Duff też coś tam kombinowała w stosunku do męża zwłaszcza, że tytuł podsuwał mojej wyobraźni coś spektakularnego i bombowego. Książka dla mało wymagającego czytelnika.

• Plany biblioteczne
  • Biblioteka Publiczna