Kamienie szlachetne i ozdobne. Wszystkie rodzaje i odmiany świata. 1900 okazów

Okładka książki Kamienie szlachetne i ozdobne. Wszystkie rodzaje i odmiany świata. 1900 okazów
Walter Schumann Wydawnictwo: Alma-Press poradniki
poradniki
Edelsteine und Schmucksteine: Alle Arten und Varietäten der Welt: 1900 Einzelstücke
Alma-Press
2012-01-01
2012-01-01
9788370204983
kamienie szlachetne geologia zdobnictwo jubilerstwo

Plusem tej książki są świetnie opisane zdjęcia, dające bardzo dobre wyobrażenie na temat kamieni. Części ogólne interesujące i napisane przystępnym językiem, bardzo szczegółowe. Przy opisach samych minerałów wiedza jest czasem tak specjalistyczna, że może z niej skorzystać tylko geolog – co może być plusem albo minusem.
Niezbyt przyjemny jest papier kredowy, śliski. Dobrze ogląda się na nim zdjęcie, ale przy czytaniu odbijające się światło jest uciążliwe.

Niezbyt przyjemny jest papier kredowy, śliski. Dobrze...

Dodaj cytat z książki Kamienie szlachetne i ozdobne. Wszystkie rodzaje i odmiany świata. 1900 okazów