Rozbite okno

Okładka książki Rozbite okno Jeffery Deaver
Okładka książki Rozbite okno
Jeffery Deaver Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lincoln Rhyme (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Lincoln Rhyme (tom 8)
The Broken Window
Prószyński i S-ka
2009-01-01
2009-01-01
2008-01-01
Łukasz Praski

Książka absolutnie rewelacyjna! Otwiera oczy na niebezpieczeństwo, które niesie ze sobą gwałtowny rozwój internetowego świata. Jak człowiek potrafi wykorzystać ten potencjał by krzywdzić innych i myśleć o własnych korzyściach (przestępca) i jak naiwni i bezsilni są ci, którzy nie maja siły głosu (wrobione ofiary)

Ale się wynudziłam. [*]

Ale się wynudziłam. [*]

Jak zawsze Jeffery Deaver oraz jego bohaterzy Amelia i Lincoln dostarczyli mi szeregu emocji. A tym razem pomysł na fabułę nie był jakiś szablonowy. Ciekawy pomysł. Przeraża mnie tylko, że na podstawie naszych działań np. na zakupach, w portalach społecznościowych, aptekach, bankach, bibliotekach, spółdzielniach mieszkaniowych, barach i restauracjach itd. można dowiedzieć się niemal wszystkiego o każdym z nas. I mając dostęp do takich danych można łatwo zrujnować komuś życie. Dobrze, że naszym bohaterom udało się je odzyskać ale ile osób znalazło się w pułapce bez wyjścia? W książce dużo się dzieje, napięcie eskaluje a emocje aż buzują. Szukam kolejnego tomu i do dzieła.

Ebook. Nawet fajne. Czyta się dobrze.Czasem te raporty nudne.

Ebook. Nawet fajne. Czyta się dobrze.Czasem te raporty nudne.

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
Jest tu wszystko: miłość, kryminał, akcja, tajemnice. Jeden z tomów ulokowany został we Włoszech!
Do tego wielki szacunek do autora - to jest czternaście tomów, a nie ma grama nudy. Każdy tom jest inny. Każdy budzi zaciekawienie, wciąga. Przepadłam na ostatnie dwa i pół tygodnia i przeczytałam wszystkie tomy pod rząd.
W tym tygodniu wypatrzyłam w telewizji serial na podstawie pierwszego tomu - "Kolekcjoner kości", jednak nie powalił mnie. W mojej opinii, jest dużo gorszy od powieści. W powieści Amelia jest silną kobietą o niesamowitej osobowości. W serialu wygląda bardziej jak maskotka Rhyme`a. Zdecydowanie bardziej polecam książki.
Czternasty tom został w Polsce opublikowany w 2019 roku i od tego czasu cisza... Szkoda. Nie obraziłabym się za dalsze części cyklu... ;)
Cała serię bardzo polecam!!!

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
W tym...

Świetna kolejna część serii z Lincolnem i Amelią. Ciekawa i przerażająca tematyka śledzenia naszych danych w sieci. Akcja książki bardzo dynamiczna, porywa i nie daje oderwać się od czytania. Kolejny majstersztyk Deaver'a.

Bardzo przyjemna książka. Świetnie wykreowane grono bohaterów, do których zdążyłam przywiązać się w naprawdę krótkim czasie. Intryguje od samego początku, nieustannie zmusza do łączenia faktów, miałam wrażenie, że wszystko przeżywam wraz z postaciami. Widać, że autora pasjonuje pisanie, idealnie opisywał KAŻDY wątek, czym skradł moje serce.

Jednak trochę zanudzały mnie fragmenty o danych, SSD, komputerach, bla, bla, bla...

I zbędne wypisywanie dossier (no proszę, kto to przeczyta?).

Pojawia się sporo literówek (NIC MNIE TAK NIE IRYTUJE).

Uważam też, że powieść mogłaby zakończyć się 20 stron wcześniej, ta końcówka MEGA NUDZI.

Aczkolwiek mam szczere chęci sięgnąć po resztę książek Jeffery'ego.

Jednak trochę zanudzały mnie...

Tematyka wciąż wydaje się świeża, to przerażający obraz rzeczywistości, sytuacji, która niestety dotyka i może sięgnąć każdego z nas. Bardzo ciekawy, kolejny tom z serii. Cieszę się, że taką różnorodność zbrodni dostarcza nam autor. Co prawda mogę zauważyć, że od drugiej połowy akcja znacznie przyspieszyła i trzymała mnie w garści i to blisko, tak przez początek trzeba cierpliwie przebrnąć. To nadal świetna robota i godna uwagi pozycja.

W Greenwich ginie kobieta. o jej zamordowanie policja oskarża kuzyna Lincolna Rhyme'a, Arthura, który mimo niezbitych dowodów, nie przyznaje się do winy. Na prośbę żony niewidzianego od lat kuzyna kryminalistyk zgadza się zbadać sprawę i wraz ze swoim zespołem wkrótce odkrywa serię podobnych zdarzeń, zabójstw i gwałtów, których sprawcy utrzymują, że są niewinni, choć wszystkie ślady na miejscu zbrodni świadczą przeciwko nim. Rhyme i Amelia Sachs dochodzą do wniosku, że przestępstwa mogą być dziełem jednej osoby, znającej każdy szczegół z życia ofiar - mistrza manipulacji, dokonującego kradzieży tożsamości. Poszukując źródła przecieku informacji, natrafiają na trop prowadzący do potężnej firmy Strategic Systems Datacorp, dostawcy danych osobowych, która w trosce o swoje dobre imię niezbyt chętnie pomaga policji. gdy morderca poznaje tożsamość ścigających go osób, sytuacja się odwraca i ofiarami stają się łowcy...

Nie spodziewałam się, że autor podejmie taki temat. Odbieram to oczywiście jako duży plus - historia jest wciągająca i sprawnie poprowadzona. Jest to przerażająca wizja zbierania danych o wszystkich aspektach życia człowieka, która wcale nie wydaje się aż tak bardzo oderwana od rzeczywistości.

• Jeffery Deaver
  • Kryminały