Katastrofy Transportowe

popularnonaukowa
Dragon
2014-04-07
2014-04-07

Książka ma charakter albumu w dodatku bardzo estetycznie wykonanego. Format A4, twarda okładka, kredowy papier i sporo zdjęć podnoszą jej jakość. Autorka opisała 72 katastrofy drogowe, kolejowe, morskie i lotnicze (i tych jest najwięcej). Każdemu wypadkowi poświęcono 2 strony. Na jednej jest opis zdarzenia, a na drugiej zdjęcia z wypadku. Nie jest to dogłębne studium katastrofy, a raczej zarys tragicznych wydarzeń. Opisy są krótkie ale w miarę treściwe. Stanowią dobry wstęp aby poszukać więcej informacji w innej literaturze. Część z tych wypadków opisał Przemysław Semczuk w "Zatajonych katastrofach PRL" (książka również ciekawa i szczerze polecam). Bardzo ciekawa pozycja. Warto poczytać.

Dodaj cytat z książki Katastrofy Transportowe

Ciekawostki historyczne