Złoto nie złoto (Część I i II)

Okładka książki Złoto nie złoto (Część I i II)
Stanisława Fleszarowa-Muskat Wydawnictwo: Edipresse Seria: Mistrzyni powieści obyczajowej literatura piękna
literatura piękna
Mistrzyni powieści obyczajowej
Edipresse
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Na półkach: , , , , ,

Początek książki mnie mocno zniechęcił, ale w miarę jak się zagłębiałam w historię opisywaną to bardziej mi się podobało. Zdecydowanie lepsza część od pierwszej, ale mistrzostwem też nie jest. Dobrze i szybko się czytało, ale nie jest to i nie będzie moja ulubiona lektura.

Na półkach: , , , , ,

Nie przekonała mnie do siebie. Coś w niej zabrakło, choć mimo to ciekawią mnie dalsze losy bohaterów. Mimo że krótka to jednak ciężko się ją czytało.

Spośród tzrech historii splatających się w tę opowieść najważniejszą jest ta o młodym literacie, który po zerwaniu z dziewczyną jedzie na stypendium do Lubina pisać "produkcyjniaka" o kopalni miedzi i srebra. Ku swojemu zdziwieniu szybko zaczyna emocjonować się losami mieszkańców górniczego miasteczka na Dolnym Śląsku... Drugi wątek zainspirowała historia miłości Liz Taylor...

Bohaterem powieści Złoto nie złoto jest młody literat, który porzuca wygodne życie w Warszawie, aby udać się na głęboką prowincję. ...

Książka ciekawa literacko - są to jakby trzy książki w jednej, jedna to główny wątek - a dwa pozostałe wątki to proces pisania równocześnie dwóch innych książek, które są w bardzo umiejetny sposób wplątane w treść książki.

• 2020
  • Stanisława Fleszarowa-Muskat