Piłkarska America: Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 46)

Okładka książki Piłkarska America: Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 46)
Andrzej Gowarzewski Wydawnictwo: GiA Cykl: Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 46) Seria: Encyklopedia Piłkarska Fuji sport
sport
Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 46)
Encyklopedia Piłkarska Fuji
GiA
2014-05-01
2014-05-01
Fuji piłka nożna futbol mistrzostwa świata mundial

Czwarty tom z pięciotomowej encyklopedii mundialowej nie traktuje bezpośrednio o rywalizacji o mistrzostwo świata w piłce nożnej. Z racji faktu, iż ostatni turniej był rozgrywany w Brazylii, twórcy encyklopedii jedną z części serii poświęcili rywalizacji o mistrzostwo Ameryki Południowej. Na tle wyczerpujących informacji statystycznych (turniej po turnieju, mecz po meczu, wszyscy triumfatorzy, najlepsi strzelcy, rekordziści rozgrywek, itp.) o tej najstarszej rywalizacji na świecie dotyczącej drużyn narodowych (starszej niż rozgrywki o mistrzostwo świata, triumf olimpijski, nie mówiąc o mistrzostwach Europy), przedstawiono historię piłki nożnej na kontynencie południowoamerykańskim. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek i anegdot, i jest godna polecenia wszystkim fanom piłki nożnej. Warto bowiem poznać dzieje futbolu na kontynencie, który wydał na świat Pelego, Garrinchę, Maradonę, Ronaldo czy Messiego i może pochwalić się dziewięcioma triumfami swoich drużyn w mundialu.

Dodaj cytat z książki Piłkarska America: Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 46)