Piąta góra

Paulo Coelho literatura piękna 243 str.
O Monte Cinco

Drzewo Babel
literatura piękna
powieść historia przypowieść złote myśli

Kup książkę

Wyjątkowa lektura. Do takich książek trzeba wracać. Chłonęłam każde słowo. Każda myśl autora wdzierała się w moją duszę. Oj, Panie Coelho, zawładnął Pan moim sercem.

Książka mi się nie dłużyła, moim zdaniem nawet ciekawa, może przez to, że rzadko mam styczność z książkami w których akcja rozgrywa się p.n.e. Przejrzyście pokazane, że tragedie zdarzają się wszędzie, trzeba zapomnieć o strachu,jaki wywołały i zacząć odbudowę.

Każda książka Coelha niesie ze sobą przesłanie. Każdy jest trochę próżny, trochę grzeszny. Nie zawsze całe zło które nas spotyka jest niesprawiedliwe. Często nieszczęście pozwala uświadomić sobie że mamy w sobie mnóstwo siły, która pozwoli nam to przetrwać. Dzięki czemu nauczymy się wiele o sobie. Zachęcam do lektury.

Dostałam wersję kieszonkową tej książki po śpiewaniu dla jakichś oficjeli na świątecznym spotkaniu rady miasta czy innej lizodupczej inicjatywie kółka wzajemnej adroacji.
Przeczytana wiele razy. Pokreślona, poplamiona, wracam do niej raz na jakiś czas. To książka o wierze, której od zawsze mi brakowało, ale ksiązka wyjątkowa, nienachalna.
Trafiająca o tam, do środka.

Niesamowita książka. nie tylko ciekawa i fajnie się czyta, ale i bardzo motywacyjna.

O proroku Eliaszu. Mało zrozumiała książka, ale ciekawy był fragment o siłowaniu się Jakuba z Bogiem i opowieść o Asyryjczykach, którzy zniszczyli miasto i że warto je było odbudować, mimo że spodziewano się kolejnego ataku z ich strony. Za dwie powyższe rzeczy i za to, że przeczytałam do końca daję 3 gwiazdki.

Kolejny Paulo Coelho na mojej liście i... w sumie bez zaskoczenia. Książka utrzymana w jego stylu: krótka, filozoficzna, jednowątkowa. Przede wszystkim ujmująca, choć nie szokuje nowym przesłaniem. W tym jednak wypadku trafi do zdecydowanie mniejszej publiki, gdyż autor nie ukrywa w niej swojej wiary w Boga, co więcej, czyni z niej główny temat.

Powieść opowiada historię...

Przeczytałam, ale czy to mnie powaliło...?

Paulo Coelho jest moim ulubionym pisarzem, więc nie potrafię być obiektywna... Kocham wszystko, co wychodzi z pod jego pióra. Każda książka jest inna, każda ma coś do przekazania, każda jest dla mnie arcydziełem. Polecam gorąco!

Jedna z mniej wciągających książek Coelho..

Dyskusje

7 666