Piąta góra

literatura piękna
Grażyna Misiorowska
powieść historia przypowieść złote myśli

Polecam

Jeśli przeczytałeś Alchemika ta książka z pewnością też Ci się spodoba.

Nie jestem przekonana, co ta powieść miała wnieść do historii Eliasza. Mimo całej mojej sympatii do Coelho, nie potrafię się przekonać do tej pozycji.

Paula Coelho albo się kocha albo nienawidzi. Ja po przeczytaniu Piątej góry go pokochałam. Może jest tu wiele głębokich przemyśleń ale taki jest styl autora. Historia proroka Eliasza jest mi dobrze znana ale sposób przedstawienia jego wyborów, kryzysów i niepowodzeń było ciekawą przygodą. Jest to lektura, która skłania do przemyśleń. Książka jest uniwersalna, a pokusić się...

Znakomita, poprzedzona głębokim researchem. Niestety, raczej dla koneserów.

Kolejne dzieło Paulo Coelho, które zmusza do myślenia i zastanowienia się nad własnym przeznaczeniem. Mimo trudności losu nie warto zapominać o swoich pragnieniach: „Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddawać”.

nie utkwiła mi w pamięci

Książka o rozumieniu wiary i siły słowa. Tak ją odebrałam. Warto przeczytać, nawet jeśli jest się ateistą, bo skłania do myślenia. Przykładem może być choćby to: " Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciagle czymś zajętym i domagac się - ze wszystkich sił - tego czego się pragnie".
Kto szuka w ksiąkach pobudzenia swojego intelektu i...

Wyjątkowa lektura. Do takich książek trzeba wracać. Chłonęłam każde słowo. Każda myśl autora wdzierała się w moją duszę. Oj, Panie Coelho, zawładnął Pan moim sercem.

Dyskusje

7 876