Niepokorny bard. Opowieść o Włodzimierzu Wysockim

Przemysław SłowińskiIwona Wygoda Wydawnictwo: Videograf II biografia, autobiografia, pamiętnik
2011-02-02
2008-01-15
Videograf II
rosja komunizm poezja Wysocki
biografia, autobiografia, pamiętnik
2011-02-02
rosja komunizm poezja Wysocki

Nostalgiczna podróż w czasy Związku Radzieckiego lat 60-tych i 70-tych. Wspaniały warsztat literacki polskich autorów tej wyjątkowej biografii oddaje wiernie sylwetkę największego barda ery socjalizmu, poety, aktora, pieśniarza i filozofa. Wysocki był wielbiony nie tylko w Rosji. Jego wyjątkową osobowość i talent docenił nawet Hollywood. Książka, napisana z humorem i...

uzasadnienie oceny:

Czytałem w wersji papierowej. Niestety kiedy wypożyczałem książkę w bibliotece nie zauważyłem, że jest to biografia beletryzowana. To całe beletryzowanie było tak toporne jak z powieści klasy D. Kicz na kiczu, a taki piękny materiał na świetną biografię. W tej powodzi dennego pisarstwa sama postać i życie Wysockiego gdzieś ginie. Wszystko jest niespójne.
Wykłady z historii...

Książka, która ma bardzo ROSYJSKĄ DUSZĘ. Stakan wódeczki za Wołodię Wysockiego!!!

• 2009 Nabytki
  • Biografie
  • 2) Muzyka rozrywkowa
  • Ebook
  • Mekka Rosjologa
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Krytyka_i_historia_literatury
więcej mniej