Ksiuty z Melpomeną

Stefan Wiechecki Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Cykl: Wiech - opowiadania powojenne (tom 1) literatura piękna
2006-01-01
1963-01-01
Vis-á-Vis/Etiuda
Wiech - opowiadania powojenne (tom 1)
literatura piękna
2006-01-01

2082

Rzadko mi się to zdarza, ale nie przebrnęłam przez tę pozycję. Mylnie zakładałam, że będzie to kunszt w stylu Grodzieńskiej, a okazao się tak dalece odmienne. Nie znalazłam w tej książce ani podobnej klasy, ani podobnego wdzięku. Jedynie rubaszne opowiadanka z dużą ilością gwary warszawskiej. Jedno wiem na pewno - nie jest nam po drodze z panem Wiechem.

Plus za język, plus za humor, plus za klimat, minusów w zasadzie brak. Żeby się dobrze bawić przy książce wskazana jest znajomość treści opisywanych sztuk teatralnych, a i orientacja w ówczesnych realiach nie zawadzi.

ŚMIECH TO ZDROWIE ! PONAD 50 MINIRECENZJI SZTUK TEATRALNYCH (nie tylko) I WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH W FORMIE ZMUSZAJĄCEJ DO ŚMIECHU !!!
Stefan Wiechecki "Wiech" (1896 - 1979) - jeden z najpopularniejszych warszawiaków w okresie mojej młodości. Popularność zapewniły mu felietony zamieszczane w "Expressie Wieczornym", który był ...

Chyba najsłabszy jak dla mnie zbiór felietonów. Kocham pana Wiecha miłością absolutną i nie odmawiam Ksiutom jakości, jednakże nie mogę powiedzieć aby to była moja ulubiona pozycja. Chyba wolę jednak bardziej zróżnicowane felietony. Te mi się nieco zlewały w jedno ;-)

Wiech nie może się nie podobać!!! Wysoko cenię nietuzinkowe poczucie humoru - w książkach tego autora gwarantowane.

Zamówiłam sobie kilka zbiorków felietonów Wiecha (warto było skorzystać, bo cena przystępna), ściśle związanych z życiem mieszkańców Targówka i Pragi w latach mniej więcej 50-tych. Z ciekawości zajrzałam do jednego z nich, czyli "Ksiuty z Melpomeną" i... wpadłam po uszy. Fenomenalny sposób na pozbycie się chandry, na dostarczenie sobie sporej dawki humoru. Dzięki relacjom...

Rewelacja! Czytanie w miejscu publicznym (np. w środkach komunikacji) grozi wybuchami niekontrolowanego śmiechu i ściąganie zaciekawionych spojrzeń współpasażerów. Pan Walery Wątróbka, pani Gienia, pan Teoś Piecyk i inne barwne postacie zapewniają dużą dawkę humoru swoimi opowieściami (recenzjami spektakli teatralnych, opowiedzianych swoimi słowami, poprzekręcanych i...

• Literatura polska
  • Z Warszawą w tle