Kokon

Okładka książki Kokon
Mark Billingham Wydawnictwo: G+J Cykl: Tom Thorne (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2002-07-09
Robert P. Lipski

więcej Więcej

Moje pierwsze spotkanie z autorem . Mam mieszane uczucia co do tej pozycji . Książka nie jest zła, ale czegoś jej brakuje . Dosc ciekawa akcja , fajny pomysł ogólnie. Jednak sami bohaterowie sa jacyś nijacy dla mnie. Zobacze , jak rozwinie się kolejna część, dam szanse autorowi .
Ogólnie nie jest najgorzej, duży plus za zakończenie które mnie zaskoczyło.

Mroczna, brutalna historia seryjnego mordercy, która usadza czytelnika w miejscu i nie pozwala oderwać się od pragnienia poznania całej historii. Powala z nóg, eksploduje w umyśle cały tragizm ofiar psychopaty, dla którego śmierć to za mało. Super akcja, ciekawa fabuła i zaskakujące rozwiązanie. Rasowy kryminał.
Serdecznie polecam.

Inspektor Tom Thorne kontra niebezpieczny morderca. Tylko ze tym razem morderca nie chce śmierci swoich ofiar. Jego marzeniem jest wprowadzenie ofiary w syndrom zamknięcia, gdy zmysły są nienaruszone ale nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym... ofiara tkwi w tytułowym kokonie.
Debiutancka powieść autora, Mark Billingham dość sprawnie przeprowadza czytelnika przez całą...

Muszę przyznać, że spotkanie z pierwszym tomem Marka Billinghama o detektywie Tomie Thornie było początkiem pewnej historii. Powieść napisana z początku w zawiły sposób, dużo postaci, ciekawa fabuła, nieco przewidywalne zakończenie ale sam pomysł na książkę genialny :-) Kiedy akcja nabierała tempa i ciekawość była większa aniżeli posiadany wolny czas, nie było mowy o...

Dziwnie zaczęłam czytanie książek z inspektorem Tomem Thorne'm, jako że nie od pierwszej a którejś z kolei części. Tak mi się spodobała, że postanowiłam zapoznać się z wcześniejszymi powieściami Marka Billinghama. I muszę przyznać, że jest to jedno z moich ciekawszych książkowych odkryć ostatnich czasów.
Sama postać inspektora Toma Thorne'a od razu przypadła mi do gustu....

Ksiazka nie jest wybitnym kryminałem dosc dobrze sie ją czyta niestety przewidywalne zakonczenie i detektyw idiota od ktorego w tej książce i w śledztwie nic nie zalezy trochę tą książkę psuja

Przeciętna książka, trochę się z nią męczyłam. Przede wszystkim irytował mnie styl autora, który był fatalny. Nudnawe opisy, płytkie relacje bohaterów, kiepskie dialogi, niuanse będące gwoździem do trumny. Chaotyczny styl i momentami infantylny. Jestem zdecydowanie na nie.
Do tego żaden bohater mnie nie zaintrygował, do żadnego nie poczułam jakichś głębszych uczuć - ani...

Na plus sposób w jaki autor buduje napięcie i rozwija akcje. Zakończenie było dla mnie zaskakujące. Wszystkiego się spodziewałem ale nie tego ;)
Z pewnością za jakiś czas sięgne po kolejne książki Marka Billinghama.

Mam mieszane odczucia co do tej książki. Początkowo jakoś nie mogłam się odnaleźć, a główna postać wydawała mi się nijaka. Jednak kiedy dobrnęłam do końca mogę stwierdzić, że nie było tak źle jak się zapowiadało. Przyznam również, że zakończenie mnie zaskoczyło. Jeszcze nie wiem kiedy sięgnę po kolejny tom przygód londyńskiego inspektora, ale wiem że to nastąpi.

Każdy od czegoś zaczynał. Pomimo tego, że Mark Billingham ma na swoim koncie już kilkanaście pozycji to jego debiutem literackim był ,,Kokon".

Alison nie miała szczęścia, o ile można tutaj o czymś takim mówić. Jej trzy poprzedniczki zostały zamordowane, a ona stała się warzywem, czyli tym, o co chodziło sprawcy. Zależało mu na dojściu do perfekcji, pragnął, aby wszystkie...

• 2012
  • Kryminały